• Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

• Dnia 17 listopada 2022 obchodzony był Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu i z tej okazji na górnym korytarzu w Zespole Szkół w Chrzypsku Wielkim przygotowano gazetkę ścienną informującą uczniów o szkodliwości palenia tytoniu.  Na telewizorze była również wyświetlana prezentacja przedstawiająca informacje na temat składników papierosów oraz skutkach palenia tytoniu. Ponadto uczniowie klas 4 – 8 szkoły podstawowej mieli za zadanie zaprojektować koszulkę zniechęcającą do palenia i zachęcającą do zdrowego stylu życia. Prace uczniów zostały wyeksponowane na górnym korytarzu w szkole. Akcja związana ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu została przygotowana przez panią Annę Mrozek.

• Narodowe Święto Niepodległości

• 10 listopada 2023 roku odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wzięły w nim udział klasy 1-8 oraz zaproszeni goście. W czasie apelu o godzinie 11.11 w ramach akcji „Niepodległa do hymnu” odśpiewano hymn narodowy.

Podczas apelu przypomniano trudne dzieje narodu polskiego podczas zaborów oraz drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Przedstawiono takie wydarzenia jak walka zbrojna z państwami zaborczymi, opór przeciwko germanizacji, tęsknotę Polaków za własnym państwem oraz etapy formowania się państwa polskiego po I wojnie światowej aż do uzyskania pełnej niepodległości.

Autorem scenariusza był p. Michał Dziubiński, oprawę taneczną przygotowała p. Małgorzata Kudlińska-Skrzypkowiak, oprawę muzyczną oraz chór przygotowała p. Beata Gogołek, która była też autorką dekoracji. Podczas apelu wystąpili uczniowie klas 4-8.

Po apelu delegacje złożone z przedstawicieli Gminy i Szkoły złożyły kwiaty pod pomnikiem poległych za Ojczyznę.

Ponizej link do filmów

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• Tradycją naszej szkoły jest uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników, w tym roku nastąpiło to 10 listopada. Uczniowie klas pierwszych przybyli do biblioteki, gdzie czekała na nie pewna tajemnica, psotny chochlik Kleks zamknął na zamek cyfrowy przygotowane dla nich prezenty i zostawił list. Okazało się, że uczniowie muszą odszukać zagadki zostawione przez Kleksa, rozwiązać je i zdobyć kod do zamku walizki. Dzielne pierwszaki odszukała zadania Kleksa, rozwiązały je i wróciły do biblioteki z cyframi kodu. Wykazały się wiedzą o książkach i złożyły Ślubowanie Czytelnika, mogą teraz wypożyczać z naszej biblioteki książki i korzystać z czytelni. W tajemniczej walizce ukryte zostały książki, które dzieci zabrały do domów, żeby przeczytać je wspólnie z rodzicami. Książki zostały przekazane przez Instytut Książki w ramach akcji „Książką połączeni”.

Bibliotekarz

Agnieszka Stołowska

• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

• W dniu 7 listopada 2022r. w poczet uczniów Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim zostali uroczyście przyjęci uczniowie klas pierwszych. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim piórem przez panią Dyrektor Katharinę Andrzejak. Uczniowie otrzymali upominki od Rady Rodziców, od Organu Prowadzącego, Banku Spółdzielczego w Chrzypsku Wielkim, nauczycieli przedszkola oraz starszych uczniów z klasy trzeciej.

Wśród zaproszonych gości pojawili się:  Zastępca Wójta Gminy Chrzypsko Wielkie Pani Aneta Skrzypczak -  Kurzawa, Ksiądz Kanonik Marian Ciesielski, Dyrektor Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim Pani Katharina Andrzejak, Wicedyrektor Pani Małgorzata Kudlińska – Skrzypkowiak, Przewodnicząca Rady Rodziców  Pani Ewa Dąbek oraz Szanowni Rodzice uczniów klas pierwszych.

Po części oficjalnej zaprezentowali się uczniowie klas drugich i trzeciej w występach artystycznych. Pani Dyrektor Katharina Andrzejak podziękowała wszystkim za udział w uroczystości. Na koniec rodzice i zaproszeni goście spotkali się na pysznym poczęstunku przygotowanym przez rodziców klas 2 i 3.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Koordynatorem uroczystości była pani Natalia Prędka i pani Anna Czekalska wychowawczynie klas pierwszych.

• WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• Dnia 21.10.22r w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała komisja wyborcza w składzie: M.Siwińska, J.Banaszkiewicz, D.Jaworski. Po podliczeniu głosów wyniki prezentują się następująco:

Przewodnicząca szkoły: Patrycja Akacka

Z-ca Przewodniczącej: Mateusz Stęsik

Sekretarz: Milena Pospieszna

Członkowie samorządu: B.Pietrucha

P.Lenc

W.Agaciak

Opiekunkami samorządu w roku szkolnym 2022/23 są p.A.Szymańska i p.A.Stołowska.

Gratulujemy nowemu składowi samorządu, życzymy kreatywnych pomysłów i zapału do pracy.