• Komunikat dotyczący zakończenia roku szkolnego klas 1-3 i 4-8

• W dniu 23 czerwca 2023 roku przywozy poranne są bez zmian, czyli wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne oraz  młodzież przyjeżdżają na godz. 8.00.

O godz. 8.15 dzieci z klas 1-3 mają uroczysty apel, a po apelu o godz. 10.00 mszę św. Odjazdy autobusowe będą sprzed kościoła o godz. 11.00. Pojadą 2 autobusy , każdy swoją trasą.

Uczniowie z klas 4-8 mają mszę świętą o godz. 8.30, a uroczysty apel o godz. 10.00. Apel potrwa ok  2,5 h. Odjazdy są sprzed szkoły ok. godz. 12.45 – 13.00. Jadą 2 autobusy, każdy swoją trasą. Tymi autobusami odjeżdżają także dzieci przedszkolne i są zabierane  sprzed przedszkola.

W najbliższy piątek, 23 czerwca ,  nie ma drugich kursów autobusowych.

Poranne dyżury świetlicy są wg obowiązującego planu świetlicy. Nauczyciele wychowawcy sprawują opiekę nad uczniami/swoimi klasami  od godz. 7.45  do momentu odjazdu/odebrania przez rodzica.

Dnia  4 września 2023 roku (poniedziałek) przypada rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. Autobusy w tym dniu jadą wg stałego harmonogramu i przywożą dzieci przedszkolne oraz dzieci i młodzież szkolną na godz. 8.00. Odwozy dla klas 1-8 będą ok. godz. 10.00 – 10.30. Dla przedszkolaków o godz. 13.15.

• Bezpieczne Wakacje 2023

• W ciągu ostatnich 2 tygodni nauki uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w akcji Bezpieczne Wakacje 2023.

Celem tej akcji było przypomnienie uczniom, jak należy się zachować w czasie wakacji w różnych miejscach Polski: na wsi i w lesie, w mieście, nad wodą i w górach.

Uczennice klas 8b(Agnieszka Opala i Michalina Przewoźna) i 8a(Hanna Skrzypkowiak i Daria Sawala) przygotowały prezentacje multimedialne osobno dla klas 1-3 oraz 4-8. Po prezentacji przeprowadziły ćwiczenia z uczniami np. zadanie o zasadach bezpieczeństwa typu prawda-fałsz, rysowanie na papierze formatu A3 rzeczy, które uczniowie zapakują na letni wyjazd (np. nad morze, w góry).

W czwartek 15 czerwca odbył się w świetlicy turniej międzyklasowy o bezpieczeństwie w czasie wakacji i o atrakcjach turystycznych Polski. Turniej prowadzili uczniowie klasy 8a(Piotr Perz, Bartek Wrona), którzy bardzo dobrze wywiązali się z roli prowadzących. Zwycięzcą turnieju okazała się klasa 8a, która zdobyła o 1 pkt więcej od klasy 8b.

Inna grupa uczniów z kl.5a i 6b (Maria Opala, Martyna Żarna, Angelika Kwaśniewska) wykonała gazetki tematyczne o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji  w świetlicy i na górnym korytarzu.

Dziękujemy wszystkim uczniom za poświęcony czas, za zaangażowanie i  również dziękujemy nauczycielom za pomoc w akcji, zwłaszcza podczas turnieju i prezentacji multimedialnych w klasach.

Osobne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za finansowe wsparcie tej akcji.

Organizatorzy akcji: Jacek Gogołek, Aleksandra Karpiewska

• W czwartek 1 czerwca uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka.

Klasy I – IV wyruszyły na grę terenową, podczas której miały rozwiązać zagadkę -  "Kto ukradł stroje na bal przebierańców"?

Następnie, dzieci udały się na plażę, gdzie po poczęstunku ufundowanym przez Radę Rodziców spędziły czas na zabawach i grach sportowych.

Klasy V – VIII wzięły udział w podchodach, na których należało rozwiązać różnego rodzaju zadania.

Drużyny musiały  się  tu wykazać nie tylko wiedzą, logicznym myśleniem, ale i też kreatywnością. Po tej części uczniowie wzięli udział w turnieju piłki siatkowej, koszykowej oraz w rozgrywkach w palanta.

Koordynatorzy: pani A.Girus, p. A.Karpiewska, pan P.Kęsy , p. M.Kasprzak

• „Niepełnosprawni wokół nas” - konkurs plastyczny

• W ramach  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi” został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „Niepełnosprawni wokół nas”.

Celem konkursu było:

- propagowanie idei integracji, uświadomienie uczniom, że osoby niepełnosprawne żyją w społeczeństwie i chcą być aktywne,

- uwrażliwienie dzieci na problemy niepełnosprawnych

- uświadomienie społeczności szkolnej na problemy i ograniczenia z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne,

- przybliżenie zagadnień dotyczących niepełnosprawności, takich jak integracja, tolerancja, równość,

- wzmacnianie i rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez prezentację dokonań młodych twórców,

- kształtowanie postawy aktywnego uczestnictwa i odbioru kultury.

Zadaniem uczestników konkursu było ukazanie wzajemnych relacji między dziećmi sprawnymi i z niepełnosprawnością (np. jak możemy pomóc osobom niepełnosprawnym).
            Na konkurs napłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac.

Dziękuję za udział wszystkim uczestnikom konkursu.

Natalia Prędka

• Konkurs "Moda na ekologię"

• Uczniowie klasy IVa i Va wzięli udział w wojewódzkim konkursie "Moda na ekologię". Konkurs odbył się podczas I Edycji Festiwalu Krajobrazu w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Do konkursu zgłosiło się 29 zespołów z całej wielkopolski, nasza drużyna z numerem 28 w składzie: Zofia Kamińska, Antoni Ratajczak i Przemysław Stachowicz otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!