• DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

• Dnia 9 lutego obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – Mikołaja Kopernika.

Jak co roku ten dzień świętowaliśmy w sposób wyjątkowy. Na początku wszyscy uczniowie przypomnieli sobie postać naszego patrona, oglądając filmy edukacyjne i rozwiązując quizy o Mikołaju Koperniku oraz Układzie Słonecznym.

O godz. 10.00 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na hali sportowej. Uczniowie klas I-III, którzy otrzymali najlepszą ocenę opisową za pierwsze półrocze oraz uczniowie klas IV-VIII, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami "Kopernicusami". Zostały także wręczone nagrody za wyróżnienia w konkursie plastycznym dla klas I-III pt: „Kosmiczna przygoda z Mikołajem Kopernikiem” oraz nagrody dla laureatów w konkursie recytatorskim: „Nasz Patron- Mikołaj Kopernik”. Na koniec tej części cała społeczność szkolna miała możliwość obejrzenia krótkiej inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy 2b pt: „ Mikołaj Kopernik przedstawia planety”.

Około godz. 11.00 rozpoczęła się druga część obchodów Dnia Patrona. Klasy I-IV rozwijały umiejętność współpracy, wykonując w grupach prace plastyczne przedstawiające Układ Słoneczny. Klasy V-VIII miały możliwość pokazania twórczych pomysłów oraz różnych rozwiązań przy tworzeniu własnych kosmicznych gier planszowych. Następnie projektowali wypukłe toruńskie pierniki z papieru i zajmowali się ich dekorowaniem. Na koniec uczniowie wykazali się kreatywnością i wyciąganiem odpowiednich wniosków przy wykonywaniu prostych doświadczeń chemicznych.

LINK DO FILMU FILM

Anna Czekalska, Paweł Pawlicki

• KONKURS PLASTYCZNY: „KOSMICZNA PRZYGODA Z MIKOŁAJEM KOPERNIKIEM DLA KLAS 1-3”

• W styczniu odbył się szkolny konkurs plastyczny dla klas 1-3: „Kosmiczna przygoda z Mikołajem Kopernikiem”. W konkursie wzięło udział 44 uczniów z klas 1-3 naszej szkoły. Każda z prac jest niepowtarzalna, uczniowie wykazali się kreatywnością oraz talentem manualnym. Prace uczniów można podziwiać na górnym korytarzu szkoły.

Prace konkursowe oceniane były przez Komisję Konkursową w trzech kategoriach wiekowych zgodnie z następującymi kryteriami:

samodzielne wykonanie;
            – związek z tematem konkursu;
            – oryginalność;
            – pomysłowość;
            – kompozycja i estetyka wykonania.

Komisja Konkursowa postanowiła wyróżnić prace następujących uczniów:

Wyróżnienia z klas pierwszych zdobyli:

Maja Trusiak

Oliwia Żarna

Jakub Szacik

Wyróżnienia z klas drugich zdobyli:

Aleksandra Szubert

Jan Kajda

Gabriel Pucek

Wyróżnienia z klas trzecich zdobyli:

Grzegorz Stachowicz

Maksymilian Duda

Filip Szacik

Wszystkim uczniom dziękujemy, gratulujemy pięknych prac, pomysłowości i wytrwałości.

koordynator konkursu

Anna Czekalska

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 4-8: „NASZ PATRON- MIKOŁAJ KOPERNIK”

• 1 lutego 2024r odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla klas 4-8 pt: „Nasz Patron – Mikołaj Kopernik”. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów naszej szkoły. Celami konkursu były: popularyzacja twórczości o Mikołaju Koperniku; kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości;

rozwijanie zainteresowań literackich; prezentacja umiejętności dzieci.

Komisja konkursowa dokonała wnikliwej analizy występów dzieci i przyznała następujące miejsca:

I miejsce: Julia Nowak kl. 6a, Inez Klupczyńska kl. 4a

II miejsce: Jan Góźdź kl. 4b, Anastazja Ziółek kl. 5a

III miejsce: Aleksandra Stańko kl. 7b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Koordynator konkursu:

Anna Czekalska

• Bal karnawałowy klas 1-3

• Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 1 lutego 2024 roku.
            Na udekorowanej balonami sali GOK-u pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Nad całością balu czuwała animatorka GOK –u pani Olga Płóciennik. Zadbała zarówno o tańce, jak i zabawy i konkurencje. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. W trakcie baliku dzieci miały możliwość zajadania się pysznym popcornem, przygotowywanym przez p. Michała Białuskiego. Organizatorem baliku była p. Beata Stefańska.