• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023-24

• Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęto 4 września mszą św. o godz. 8:30. Po mszy oddano cześć poległym pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę w 84. rocznicę wybuchu 2 wojny światowej oraz złożono wiązanki kwiatów przy pomniku. Przy pomniku uczeń klasy 7 b Franek Banaszkiewicz przedstawił krótką historię  wybuchu drugiej wojny światowej.

Na uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego odbywającą się w hali sportowej przybyli:  zastępca Wójta Gminy pani Aneta Skrzypczak-Kurzawa, proboszcz parafii ks. Marian Ciesielski.

Dyrektor Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim, pani Katharina Andrzejak przywitała rodziców, uczniów oraz nauczycieli, życzyła wszystkim sukcesów w rozpoczętym roku szkolnym. Szczególnie serdecznie powitani zostali uczniowie klas pierwszych. Wychowawcą klasy 1a została pani Katarzyna  Dobrychłop, a klasy 1b pani Gabriela Cebernik.

• KOMUNIKAT

• W dniu 6 września  2023 roku (środa) , o godz. 17.00, w hali sportowej, odbędzie się spotkanie ogólne rodziców dzieci i młodzieży z klas 1-8 SP. Po spotkaniu ogólnym odbędą się spotkania rodziców z wychowawcą . Zapraszamy

• Pierwszy Dzień Wiosny klas 1-3

• 21 marca jest datą rozpoczynającą kalendarzową wiosnę. W tym dniu należy pamiętać o tradycji znanej nam już od dawien dawna, a mianowicie o paleniu  kukły zwanej marzanną. Palenie marzanny jest pradawnym pożegnaniem zimy i przywołaniem pięknej wiosny.
            Dnia 21 marca 2023r. uczniowie klas I-III w barwnym korowodzie z marzanną przemaszerowali ulicami Chrzypska Wielkiego na plażę w celu pożegnania zimy i powitania wiosny. Podczas palenia marzanny dzieci recytowały wiosenne rymowanki. Tym samym tradycji stało się za dość. Marzannę przygotowała klasa III b.