• DZIEŃ ŚWIĄTECZNY

• W piątek 22 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Świąteczny. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Chrzypsko Wielkie Pan  Edmund Ziółek, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewa Dąbek, Dyrektor Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim Pani Katharina Andrzejak, Wicedyrektor Dyrektor Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim Pani Małgorzata Kudlińska-Skrzypkowiak.

Dzień ten rozpoczął się pokazem kick-boxingu przygotowanym przez zawodników i trenerów p. Radosława Karge oraz Sebastiana Górniaka.

Kolejnym punktem dnia były zabawy świąteczne. Uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne: łańcuchy oraz gwiazdy, którymi dekorowali świąteczne choinki.

Następnie uczestnicy przedstawiali życzenia świąteczne w formie graficznej.

Podczas dalszych zabaw uczniowie układali jeden z wyrazów : cud, dar, noc, elf, literami byli koledzy i koleżanki danej klasy.

Każda klasa zaprezentowała  świąteczną piosenkę.

Dzień Świąteczny uświetniły występy chóru szkolnego oraz grona pedagogicznego. Nie zabrakło tego dnia Gwiazdora,  który wręczył każdej klasie słodki upominek, ufundowany przez  Radę Rodziców.

Koordynatorzy: Katarzyna Mikołajczak, Dorota Szacik

• Konkurs promujący bezinteresowne działanie- wolontariat

• Dnia 4 grudnia 2023 r. rozstrzygnięto konkurs na plakat promujący bezinteresowne działanie- wolontariat. Artystom wrażliwym na potrzeby innych bardzo dziękujemy za zaangażowanie.  Konkurs miał na celu rozpowszechnianie idei wolontariatu oraz aktywnego włączania się w jego działania.

Należy  podkreślić, że wszystkie prace były wyjątkowe i niełatwym zadaniem był wybór tych szczególnych.

I miejsce Paulina Dajewska kl.  VI a

II miejsce Wojciech Nowak kl. IV a

III miejsce Michał Ratajczak kl. IV b

Wyróżnienia :

Maja Kukucka kl. II a

Ustyna Fomenko kl. VI a

Arkadiusz Ratajczak kl.  VI a

Prace można było zobaczyć na wystawie utworzonej 5 grudnia z okazji Światowego Dnia Wolontariusza.

Laureatom gratuluję.

Koordynator wolontariatu

Lucyna Makówka - Pucek

• Międzynarodowy projekt wymiany kartek świątecznych

• W ramach nauki język angielskiego klasa 2b i 3b wzięły udział w międzynarodowym projekcie wymiany kartek świątecznych. Klasa 2b wysyłała oraz otrzymała kartki świąteczne z życzeniami ze szkoły Spandelstorp School w Szwecji. Klasa 3b wymieniła się kartkami świątecznymi ze szkołą CEIP Camino de La Villa z miejscowości La Laguna na Teneryfie.

Akcję wymiany kartek zorganizowała pani Anna Mrozek

• Mikołajkowy dzień w naszej szkole

• 6 grudnia przybrał w naszej szkole kolor czerwony, uczniowie przyszli ubrani w mikołajowe czapeczki i świąteczne ubrania. Świętowanie zaczęliśmy od spotkania z członkami klubu motocyklowego „Gang Dzikich Sielaw”. Motocyklowy Mikołaj poczęstował wszystkich cukierkami, klasy zapozowały do zdjęć przy motorach naszych gości, a na koniec zrobiliśmy wspólne, szkolne zdjęcie. Następnie udaliśmy się na górne piętro, gdzie zaśpiewaliśmy świąteczne piosenki i uroczyście zapaliliśmy szkolną choinkę. Kolejną atrakcją było podświetlenie naszej świątecznej makiety. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, każda klasa miała za zadanie przygotować jeden domek w świątecznej aranżacji, który stał się częścią makiety pod hasłem Ulica Świąteczna w Chrzypsku Wielkim. Domki wszystkich klas zostały wyeksponowane i podświetlone. Nasza świąteczna makieta zamrugała do nas różnymi kolorami. Na koniec spotkania czekała na uczniów jeszcze jedna niespodzianka, przedstawiciele Rady Rodziców odwiedzili wszystkie klasy i rozdali mikołajkowe słodkości.

A.Stołowska

• WYCIECZKA DO MUZEUM CZEKOLADY ORAZ STACJI GRAWITACJA

• Dnia 5 grudnia klasa 5a wzięła udział w wycieczce do Poznania. Najpierw uczniowie odwiedzili Muzeum Czekolady Warsztatownię, gdzie poznali historię czekolady oraz proces jej powstawania od plantacji do tabliczki. Degustowali ziarna kakao oraz różne rodzaje czekolad. Na koniec każdy z uczestników przygotował własną tabliczkę czekolady w kształcie choinki. Po wizycie w muzeum uczniowie spędzili aktywnie czas w Stacji Grawitacja, gdzie mogli skakać na trampolinach, zagrać w koszykówkę i siatkówkę, pokonać przeszkody na Torze Ninja oraz w parku linowym.

• Akcja charytatywna "Uratujmy święta godne, a nie głodne"

• W listopadzie w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna dla dzieci z rodzin zastępczych powiatu międzychodzkiego. Nasi wolontariusze uzbierali dary żywnościowe. Dnia 1 grudnia 2023 r. zostały one przekazane przedstawicielom z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Będą one wspaniałym, świątecznym prezentem dla dzieci.

Dziękuję wolontariuszom i  ich rodzicom za pomoc i okazane serce.

Koordynator  szkolnego  wolontariatu

Lucyna Makówka - Pucek

• ANDRZEJKI

• Jak co roku 30 listopada uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Samorząd Uczniowski do poznania swojej przyszłości. Na szkolnym korytarzu w czasie przerw przy stanowiskach z wróżbami można było dowiedzieć się kim zostaniemy w przyszłości, jakie imię będzie miał nasz wybranek, dokąd wyjedziemy i wiele innych rzeczy. Na jednym ze stanowisk wróżbita Amadeusz wróżył nawet z ręki. Wieczorem uczniowie lubiący tańczyć bawili się wspólnie na dyskotece andrzejkowej.

• Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Juliana Tuwima

• W piątek 24.11.2023 roku w Centrum Kultury i Edukacji w Kwilczu odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Juliana Tuwima. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 2a i 2b: Jan Kajda, Aleksandra Szubert, Lena Drzyzga, Liliana Tolińska. W kategorii klas I-III Jan Kajda zdobył wyróżnienie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.