• KOMUNIKAT

• W dniu 4 września 2023 roku (w poniedziałek) rozpoczyna się nowy rok szkolny 2023/2024. Autobusy jadą wg stałego harmonogramu i przywożą dzieci przedszkolne oraz dzieci i młodzież szkolną do placówek na godz. 8.00.

O godzinie 8.30  odbędzie się msza św. Dzieci i młodzież dojeżdżająca autobusami przejdzie do kościoła pod opieką nauczycieli/wychowawców. Po mszy świętej, ok. godz. 9.30, w hali sportowej, odbędzie się uroczysty apel. Po apelu odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami. Około godziny 10.30 będą miały miejsce odwozy dla dzieci i młodzieży z klas 1-8.

O godz. 13.15 rozpoczną się odwozy dzieci przedszkolnych (pojadą 2 autobusy, wg swoich kierunków). W tym dniu nie ma drugiego kursu autobusów.

Pozdrawiam serdecznie,

M. Kudlińska-Skrzypkowiak

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022-23

• KLASY 1-3

Na uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego dla klas 1 - 3 wśród zaproszonych gości byli: Zastępcę Wójta Gminy Chrzypsko Wielkie Panią Anetę Skrzypczak- Kurzawa, Zastępcę przewodniczącego Rady Gminy Pana Pawła Banaszkiewicza, Przewodniczącego Komisji Oświatowo-Społecznej Pana Mikołaja Tuszyńskiego, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Ewę Dąbek, Dyrektora szkoły Panią Katarinę Andrzejak, Vice dyrektor Panią Małgorzatę Kudlińską-Skrzypkowiak.

Najpierw nastąpiło wręczenie nagród książkowych przez Dyrekcję i wychowawców za najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu. Klasa 2 i 3 zaśpiewała piosenkę o tematyce wakacyjnej, następnie dwie uczennice z klasy 2 wykonały taniec artystyczny. Na zakończenie wystąpił Antoni Milka który zaprezentował grę na saksofonie jako uroczyste rozpoczęcie wakacji.

KLASY 4-8

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbyło się w hali sportowej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście Wójt Gminy Chrzypsko Wielkie Pan Edmund Ziółek, Zastępca przewodniczącego Rady Gminy Pan Paweł Banaszkiewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Pana Ewę Dąbek, Dyrektor szkoły Pani Katharina Andrzejak, Vice dyrektor Pani Małgorzata Kudlińska-Skrzypkowiak, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Podczas uroczystości miało miejsce przekazanie sztandaru. W skład nowego pocztu sztandarowego weszli Kacper Dąbek, Aleksandra Stańko oraz Oliwia Tomala.

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Pani Dyrektor Katharina Andrzejak wręczyła nagrodę "PRIMUS INTER PARES" (najlepszego wśród najlepszych) dla absolwenta szkoły, która wiąże się z gratyfikacją pieniężną od Rady Rodziców. W tym roku otrzymała ją absolwentka klasy VIII A – Wiktoria Antkowiak.

Nie zapomniano również o uczniach, którzy udzielali się w samorządzie uczniowskim, wolontariacie, zespole tanecznym, sportowcach, poczcie sztandarowym oraz obsługujących nagłośnienie. Nagrody dla nich zasponsorowała Rada Rodziców oraz Wójt Gminy Chrzypsko Wielkie.

W tym roku zaszczyt wpisania się do „Złotej księgi” mieli Wiktoria Antkowiak, Marcin Jurgowiak, Milena Pospieszna, Nikodem Góźdź. Rodzice absolwentów z najlepszymi wynikami otrzymali z rąk Pani Dyrektor listy gratulacyjne.

Na zakończenie uroczystości zagrał na saksofonie Antoni Milka, klasa siódma wykonała inscenizację pływania synchronicznego, klasy ósme zatańczyły Belgijkę. Wystąpił również zespół taneczny pod opieką p. Małgorzaty Kudlińskiej-Skrzypkowiak

Nad oprawą całej uroczystości czuwali wychowawca klas siódmej p. Paweł Kęsy i p. Katarzyna Mikołajczak wraz ze swoimi wychowankami.

Filmy - link poniżej

Filmy zakończenie roku 2022-23