• Jubileusz 50 - lecia

• 50_LAT_MINELO_-_Gazeta.pdf

Dzień 15 czerwca 2022 roku był wyjątkowym dla naszej społeczności, ponieważ obchodziliśmy jubileusz 50-lecia naszej szkoły. W środę o 8:30 wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystym apelu, który odbył się w hali sportowej. Uroczystość rozpoczęły tańcem przedszkolaki, następnie prowadzący przypomnieli historię szkoły i ludzi z nią związanych. Szkolni artyści opowiedzieli piękną historię naszego patrona Mikołaja Kopernika. Nie mogło zabraknąć występów zespołu wokalnego oraz zespołu tanecznego „Groszki”. W finałowym tańcu oprócz naszych uczniów, zatańczyli również nasi absolwenci z rożnych roczników. Wielopokoleniowy występ „Groszków” zakończył część artystyczną, a nasi goście i delegacje klas udały się na korytarz pierwszego piętra, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy patrona. Goście zwiedzili wystawy w sali patrona, podziwiali posąg Mikołaja Kopernika wykonany przez pana Leszka Białasika oraz okolicznościowy mural. Z okazji jubileuszu uczniowie oglądnęli pokazy naukowe prezentowane przez Centrum Kopernika z Warszawy oraz wzięli udział w zajęciach sportowych. Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz Radom Rodziców za wsparcie i pomoc przy organizacji jubileuszu. Z okazji rocznicy została wydana Gazeta Jubileuszowa, można ją przeczytać lub pobrać pod zamieszczonym linkiem.

• ODLICZAMY DNI DO ŚWIĘTA NASZEJ SZKOŁY

• W środę 15.06.22r, nasza społeczność wraz z zaproszonymi gośćmi świętować będzie 50-lecie. Przygotowania idą pełną parą, na elewacji budynku zagościł mural, a na pierwszym piętrze montowana jest pamiątkowa tablica poświęcona naszemu patronowi. Na korytarzach aranżowane są wystawy prac uczniowskich, a po szkole roznosi się zapach świeżo drukowanej gazety jubileuszowej. W środę uczniowie po uroczystym apelu wezmą udział w eksperymentach prowadzonych przez Centrum Kopernika w Warszawie oraz w zabawach sportowych nad jeziorem. Moc atrakcji sprawi, iż zajęcia zakończą się o godz.14.00. Odjazdy rozpoczną o 14.15, a następne ok.15.00.