• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom"

• Uczennica klasy 3a Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Chrzypsku Wielkim Aleksandra Białuska, należąca do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Cmachowie, wystartowała w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom" we Wronkach, w grupie II - szkoły podstawowe klasy I-IV, pod patronatem Gminy Wronki. Po weryfikacji przez komisję konkursową 64 nadesłanych prac plastycznych, w dniu 30 stycznia 2023 roku uczennica otrzymała wyróżnienie. Dnia 23 lutego 2023 roku w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej we Wronkach Aleksandra odebrała nagrodę oraz dyplom z rąk Zastępcy Burmistrza Wronek Pana Roberta Dorny. Aleksandra doskonale rozumie strażacką maksymę Bogu na chwałę, ludziom na ratunek".

• GMINNA SPARTAKIADA ZIMOWA

• 15.02.2023r. Zorganizowany został turniej unihokeja chłopców z okazji Gminnej Spartakiady Zimowej. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych, klasy: 2-4 i 5-8. Uczestniczyło w zawodach 90 uczniów. 22.02.2023 zorganizowane zostały zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt z okazji Gminnej Spartakiady zimowej. Dziewczyny rozgrywały mecze w dwóch grupach wiekowych, klasy 2-4 i 5-8. W zawodach uczestniczyło 60 dziewcząt. Turniej zorganizował Marcin Kasprzak i Paweł Kęsy.

• Projekt badawczy” MŁODE GŁOWY.”

• Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim  projekcie „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, który jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA, założonej przez Martynę Wojciechowską. W jego ramach, wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Zasięg, realizowane jest, pierwsze na tę skalę, bezpłatne badanie stanu psychicznego młodzieży w Polsce.

MŁODE GŁOWY to oprócz badania również działania edukacyjne, które mają zwrócić uwagę na zdrowie psychiczne młodych ludzi, wskazać bariery, z którymi na co dzień się mierzą i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc.

• SZKOLNY MISTRZ LOGIKI

• Dnia 16 stycznia uczniowie klas IV-VIII brali udział w  konkursie

SZKOLNY MISTRZ LOGIKI

W tym dniu uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne , zapisane w postaci kodów QR przygotowane przez nauczycieli matematyki.

Podczas obchodów Dnia Patrona został ogłoszony zwycięzca.

SZKOLNYM MISTRZEM LOGIKI został FRANCISZEK BANASZKIEWICZ .

Nagrodę ufundowała Rada Rodziców.