• 30 marca - Dzień Mufinka

• Dzisiaj przypada święto wszystkich łasuchów - Dzień Mufinka, z tej okazji od samego rana w naszej szkole pachniało wanilią i czekoladą. Rada Rodziców przygotowała ucztę dla żołądków i oczu. Liczne blachy pełne kolorowych mufinek pojawiły się dzisiaj z sprawą mam zaangażowanych w Radzie Rodziców. Stoisko z ciastem prezentowało się po królewsku, każdy znalazł coś dla siebie i ciężko było się niektórym zdecydować, które. Stoisko obsługiwały uczennice klasy 8, pieniądze ze sprzedaży zasilą działalność Rady Rodziców. Jak pyszny był to dzień można zobaczyć na zdjęciach.

Agnieszka Stołowska

• Pierwszy dzień wiosny klas 4-8

• Pierwszy dzień wiosny upłynął uczniom na udziale w akcji Samorządu Uczniowskiego pod hasłem: „Posadź kwiatka na wiosnę!”. Naszą akcję wsparła Rada Rodziców, która zakupiła materiał na wykonanie klombów, a nasi panowie konserwatorzy wykonali prace montażowe. Wcześniej zwróciliśmy się do lokalnych przedsiębiorców o przekazanie nam cebul kwiatowych, niezawodnie pomogła nam firma Benex. Otrzymaliśmy cebule i kłącza begonii, funkii, irysów, łubinów i kalli, które dzisiaj zostały posadzone przez uczniów z klas 4-8 na przygotowanych wcześniej klombach. Pozostałe rośliny znajdą swoje miejsce w donicach i na trawnikach przed szkołą, czyniąc naszą szkołę miejscem kolorowym i przyjaznym. Dziękujemy firmie Benex i Radzie Rodziców za pomoc i wsparcie naszej akcji.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego:

A.Stołowska i A.Szymańska

• Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

• W piątek 17.03.2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. W tym dniu szkoła została przystrojona zielonymi ozdobami, a uczniowie nosili zielone ubrania. Podczas przerw można było skosztować zielonego placka i zapoznać się z historią Irlandii wyświetlaną na telewizorze. Na gazetce można było również zobaczyć zdjęcia z obchodów tego święta w różnych częściach świata oraz zrobić sobie zdjęcie wykorzystując rekwizyty związane ze Dniem Świętego Patryka. W tym dniu przyznano również nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na projekt kapelusza irlandzkiego skrzata Leprykona. Kapeluszy było aż 31 i wszyscy twórcy zostali nagrodzeni. Każdego roku drobny upominek dostają też uczniowie imieniem Patryk. W tym roku szkolnym w naszej szkole jest tylko jeden uczeń o tym imieniu i jest nim uczeń klasy 2b Patryk Lesiuk.

Organizator: Anna Mrozek

• Spotkanie pod hasłem: Zachowajmy w naszej pamięci.

• Klasy ósme uczestniczyły w spotkaniu z panem Adamem Nowakiem ze Związku Sybiraków oddział w Międzychodzie. Nasz gość powitany został przez uczniów krótkim montażem poetycko-muzycznym opowiadającym o losach Polaków wywiezionych na Syberię. W dalszej części spotkania pan Adam opowiedział o losach swojej rodziny, pobycie w Kazachstanie, głodzie i ciężkiej pracy. Zaprezentował plansze ze zdjęciami z tamtych czasów oraz mapy z miejscami pobytu wywiezionych Polaków oraz miejscami śmierci polskich oficerów. To spotkanie było na równi wzruszające dla pana Adama jak i dla naszych uczniów. Słowa „Historia jest kluczem do przyszłości” nabrały dla nas realnego znaczenia.

Organizatorzy spotkania:

Michał Dziubiński i Agnieszka Stołowska

• Dzień Kobiet w naszej szkole

• Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole Samorząd Uczniowski przygotował świąteczne atrakcje. Każda dziewczynka i każda pani otrzymała z rąk chłopców życzenia i kolorowy balonik. W czasie przerw można było zrelaksować się w trakcie masażu głowy. Do dyspozycji były również stanowiska tatuaży brokatowych i wodnych. Wielbiciele biżuterii mogli samodzielnie wykonać bransoletkę lub nabyć jedną z wykonanych bransoletek przez uczniów klasy 7. Czas w czasie przerw umilała nam muzyka. Mimo, że pogoda nas w tym dniu zaskoczyła zimnem i deszczem to życzenia, baloniki, kwiaty i atrakcje spowodowały, że w szkole było ciepło i słonecznie.

Opiekunki Samorządu Szkolnego:

A.Stołowska i A.Szymańska