• Finał Miejskich Czwartków Lekkoatletycznych w Miedzychodzie

• W dniu 18.05.2023r. odbył się Finał Miejskich Czwartków Lekkoatletycznych w Miedzychodzie. Naszą szkole reprezentowało 43 zawodników. Rywalizowaliśmy z 7 szkołami naszego powiatu, zdobywając w ogólnej klasyfikacji 11 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych medali. Do zawodów przygotowali uczniów Marcin Kasprzak, Paweł Kęsy.

• Zbieraj klucze - otwieraj świat!

• Miesiąc temu rozpoczęliśmy w naszej szkole zbiórkę kluczy dla Ośrodka dla dzieci niewidomych w Owińskach. W zbiórce wzięli udział uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki z Przedszkola u Reksia. Klucze zebrane w szkole zostały już dostarczone do Owińsk, a dzisiaj do ośrodka zostanie przekazana paczka kluczy zebranych w przedszkolu. Jaki jest efekt akcji można zobaczyć w poniższym linku, cieszymy się, że bierzemy w niej udział.  https://www.niewidomi.edu.pl/aktualnosci/zbieraj-klucze-otwieraj-swiat/

Agnieszka Stołowska i Dorota Szacik

• KOMUNIKAT

•  W dniach  23 – 24 - 25  maj 2023 r. uczniowie z klas ósmych mają egzaminy. Pozostali uczniowie SP mają dni wolne. Przedszkole w tych dniach pracuje normalnie, od 6.30 do 15.30, a dzieci mają swoje wszystkie zajęcia. Zmiany są tylko w dowozach autobusami.

Godziny przywozu wychowanków przedszkola i uczniów ósmych klas na egzamin

I autobus

Łężeczki                     7.05

Białokosz                   7.15

Gnuszyn                     7.22

Chrzypsko Małe         7.27

Białcz                         7.41

Łężce                          7.48

II autobus

Orle Wielkie              7.05

Strzyżmin                   7.10

Śródka                        7.15

Mylin                          7.20

Ryżyn                          7.33

Charcice                       7.44

ODWOZY klas ósmych – po zakończeniu egzaminu 1  autobus realizuje trasę tylko do miejscowości , z których jest młodzież;  wyjazd :  autobusu  wt – ok. 11.30; śr – ok. 11.15; czw – ok. 11.15

ODWOZY przedszkole:

Wtorek (23 maj) :     13.15 (dwa autobusy)

I autobus jedzie kolejno :  Białcz, ,Łężeczki, Łężce , Białokosz, Gnuszyn, Chrzypsko Małe

II autobus jedzie kolejno: Mylin, Śródka, Strzyżmin, Orle Wielkie, Charcice, Ryżyn

15.25 (jeden autobus) –tylko wtedy gdy zostaną dzieci na dodatkowych zajęciach

Środa (24 maj)  :       13.35 (dwa autobusy) – zgodnie z w/w trasą.

15.25 (jeden autobus) – tylko wtedy gdy  zostaną dzieci na dodatkowych zajęciach

Czwartek (25 maj) : 13.15 (dwa autobusy) – zgodnie z w/w trasą.

15.25 (jeden autobus) – tylko wtedy gdy  zostaną dzieci na zajęciach dodatkowych

Małgorzata Kudlińska - Skrzypkowiak

• Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Dnia 28.04.2023r. w Zespole Szkół w Chrzypsku Wielkim odbył się uroczysty apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wśród zaproszonych gości pojawili się: Zastępca Wójta Gminy Pani Aneta Skrzypczak – Kurzawa, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewa Dąbek, Dyrektor Zespołu Szkół Pani Katharina Andrzejak, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Pani Małgorzata Kudlińska – Skrzypkowiak.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie klas starszych zaprezentowali ważne dla tego dnia wydarzenia z historii Polski oraz wyjaśnili czym jest Konstytucja. Oprawę muzyczną w postaci piosenek patriotycznych przygotowała Pani Beata Gogołek z klasami 2a i 2 b oraz pani Gabriela Cebernik z klasą 3a. Apel upiększył występ koła choreograficznego pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kudlińskiej – Skrzypkowiak. Aby uwiecznić jak bardzo my Polacy kochamy swój kraj, na zakończenie apelu klasa 3a odśpiewała piosenkę pt. „Kocham Cię Polsko”.

Poniżej link do filmów

3 maja 2023