• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku Dyrekcja i pracownicy szkoły życzą wszystkim uczniom i rodzicom wielu łask bożych oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku 2023.
            Życzenia ozdabiają:
            - Choinka narysowana przez uczennicę Aleksandrę Szubert z klasy 1a
            - Mikołaj narysowany przez Małgorzatę Szukałę z klasy 2a
            - Kartka z gwiazdką narysowana przez Liliannę Tolińską z klasy 1b
            - Mikołaj w saniach narysowany przez Łukasza Garczyka z klasy 1b

• KOMUNIKAT

• Dnia 22 grudnia 2022 roku w ZS w Chrzypsku Wielkim organizowany jest Dzień Świąteczny. Poranne  dowozy   nie ulegają zmianom.

Plan odwozów w tym dniu , po uroczystości,    przebiega w sposób następujący :

·      11.30 – odjeżdżają uczniowie klas 1-4; jadą 2 autobusy każdy w swoim kierunku;

·      13.00 – odjeżdżają uczniowie klas 5-8 oraz wychowankowie przedszkola; jadą 2 autobusy , każdy w swoim kierunku.

W tym dniu nie ma drugiego kursu.

• ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

• 1 grudnia br. w czasie dużej przerwy uczniowie klas najstarszych naszej szkoły, tj. 7a, 8a, 8b, wzięły udział w happeningu.

Zadaniem każdej klasy było to, aby jak najbardziej przekonująco wyrazić protest przeciwko uzależnieniom lub zachęcić do zapobiegania rozprzestrzenianiu się  AIDS/HIV.

W związku z tym każda klasa zaprezentowała się przed komisją konkursową, eksponując transparent wykonany według własnego pomysłu i skanując wymyślone przez siebie hasło – zawołanie demonstracyjne.

W efekcie przewodnicząca komisji p. Anna Mrozek skierowała pod adresem każdej klasy indywidualną pochwałę i ogłosiła, iż wyniki rywalizacji są zbliżone i wręczyła nagrody wszystkim klasom.

Akcję uświetniły swoją obecnością najwyższe władze szkoły: p. dyrektor Katharina Andrzejak i p. wicedyrektor Małgorzata Kudlińska-Skrzypkowiak.

Po happeningu uczniowie wyeksponowali swoje transparenty na przygotowanych w tym celu sztalugach, a na koniec dnia młodzież oraz pracownicy szkoły przypięli swoje kotyliony (otrzymane rano przy wejściu do szkoły) do serduszek na sztalugach, aby wyrazić w ten sposób swoją solidarność z chorymi na AIDS/HIV.

Koordynatorem akcji była nauczycielka języka polskiego – p. Dorota Korpik.

• SZKOLNE ANDRZEJKI

• Święto Andrzeja i Katarzyny, czyli 25 i 30 listopada to tradycyjnie w Polsce czas wróżb i zabaw. Po dłuższej przerwie wróciliśmy do tradycji szkolnej dyskoteki andrzejkowej. Propozycja samorządu uczniowskiego spotkała się z dużym zainteresowaniem i na dyskotece pojawiło się 90 uczniów z klas 4-8, którzy bawili się do samego końca. Nie mogło zabraknąć wróżb, dlatego w środę 30.11. uczniowie z samorządu przygotowali stanowiska z wróżbami i w czasie przerw można było dowiedzieć się o nas czeka w przyszłości. Dyskoteka była bardzo udana i samorząd już myśli o organizacji zabawy karnawałowej.

Opiekunki S.U

A.Szymańska i A.Stołowska

• Światowy Dzień Życzliwości i Wdzięczności

• 24 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Wdzięczności, aby podkreślić, że dla każdego człowieka ważna jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu i mówienia dobrych słów.

W szkole było zielono, żółto, czerwono i radośnie, a to za sprawą uczniów i nauczycieli, którzy ubrali się w te właśnie kolory, aby podkreślić wyjątkowość Dnia Życzliwości.

Na parterze w głównym budynku szkoły i w „małej szkole” pojawiło się Drzewko Życzliwości, gdzie na przygotowanych kolorowych listkach każdy mógł napisać coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli. Chętnych do zawieszenia listków nie brakowało. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w zabawie „Dobre słowo”. Każdy wylosował karteczkę z miłym i pozytywnym przesłaniem, które następnie wręczył innej osobie. Na koniec uczestnicy otrzymali znaczek z uśmiechniętą buźką.