• Święto Narodowe 3 Maja

• Dnia 29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Narodowego 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasy  V pod opieką polonistki Lucyny Makówki – Pucek,  przygotowały montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Oprawę muzyczną wraz z chórkiem przygotowała Pani Mirosława Lech. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Wydarzenie to było okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Lucyna Makówka - Pucek

• WOJEWÓDZKI KONKURS „W HOŁDZIE OBROŃCOM OJCZYZNY” POD HASŁEM:„ POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”

• Organizatorem konkursu  była Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w  Kwilczu, współorganizatorem Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza oraz Biblioteka Publiczna w Kwilczu.

Oto kategorie konkursu:

1.Konkurs recytatorski

2.Konkurs pieśni patriotycznej

3.Konkurs historyczny

4.Konkurs plastyczny

5.Konkurs literacki

Uczestnikami naszej szkoły w kategorii konkurs plastyczny były:

Puk Melania 8a

Bilon Luiza 8b

Siwińska Magdalena 7a

Celem konkursu plastycznego było:

- popularyzacja wiedzy o polskich symbolach narodowych.

- rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów.

- zachęcenie młodzieży do prezentowania własnej twórczości.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych:

- dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej,

- dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Każda szkoła mogła dostarczyć maksymalnie trzy prace plastyczne w technice dowolnej, wyłącznie w formie nieprzestrzennej.

W Wojewódzkim Konkursie  Plastycznym w kategorii klasy VII i VIII

2 miejsce zajęła Melania Puk z klasy 8a

Melaniu, przyjmij bardzo serdeczne gratulacje.

Melania w nagrodę otrzymała dyplom laureata oraz słuchawki bezprzewodowe z powerbankiem.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Proszę przyjąć serdeczne podziękowanie.

Do wojewódzkiego konkursu wszystkich uczniów naszej szkoły zaprosiła nauczycielka plastyki p.Mirosława Lech.