• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Październik to miesiąc, w którym obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, dlatego w naszej szkole nie mogło zabraknąć uroczystości z tej okazji. Cała społeczność Zespołu Szkół w Chrzypsku zebrała się na obchodach tego święta na hali sportowej. Po powitaniu gości i przemówieniach nastąpił moment rozdania nagród wójta i nagród dyrektora wyróżniającym się nauczycielom oraz podsumowanie konkursu dla uczniów pod hasłem „Czy znasz swojego belfra?”. Później prowadząca zaprosiła wszystkich na część artystyczną. Widzowi zobaczyli specjalne wydanie serwisu informacyjnego „Wiadomości” poświęcone edukacji poprowadzone przez dwóch dziennikarzy Janka i Franka Banaszkiewiczów. Nie zabrakło transmisji sportowej przekazanej przez dziennikarzy sportowych Marcina Jurgowiaka i Michała Polińskiego. Dziennikarze Wiktoria Banaszkiewicz i Mateusz Stęsik przekazali  transmisję z Gali Gwiazd Oświatowych.

Tytuły gwiazd otrzymali:

Gwiazda oświatowa gracji i wdzięku 2022 – p.Anna Mrozek,

Gwiazda oświatowa tropiciel ściąg- sokole oko 2022 – p. Dorota Korpik,

Gwiazda oświatowa encyklopedia wszystkowiedząca 2022 – pan Michał Dziubiński,

Gwiazda oświatowa ostra żyletka 2022 – pani Romka Wodzińska,

Gwiazda oświatowa otwarte serce dla ucznia 2022 – pani Beata Gogołek.

W wydaniu naszych Wiadomości kreatorzy mody Magda Sztanke i Bartek Banachowicz zaprezentowali także najnowsze trendy mody dla nauczycieli. Serwis informacyjny wzbogaciły występy artystów: tancerzy, wokalistów i rytmicznych kubeczkowców. Spotkanie na hali sportowej zakończył wspólny taniec gości, nauczycieli i uczniów.

Poniżej link do filmów

Agnieszka Stołowska i Beata Gogołek

• XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

•

7 października  2022 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. Nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty.    Uczniowie zmagali się z tabliczką mnożenia przez cały dzień. W czasie lekcji dzieci tworzyły matematyczne rolety, kodowały obrazki, grały w łapki matematyczne, rozwiązywały zadania na czas. Podczas przerw uczniowie rozwiązywali zadania, znajdujące się na korytarzach szkolnych oraz tworzyli skojarzenia z tabliczką mnożenia. Dowiedzieliśmy się, że uczniom iloczyn działań kojarzy się m.in. z: krwią, potem, łzami, cierpieniem, przegrzaniem mózgu.

• Dzień Chłopca

• Koniec września to czas na zabawę i radość z okazji Dnia Chłopca. Ten dzień w naszej szkole zorganizował Samorząd Uczniowski. Na korytarzach szkolnych czekało na uczniów sporo atrakcji i każdy wybierał w czym chce wziąć udział. Na parterze otwarte zostało studio tatuażu brokatowego oraz miejsce dla miłośników piłki nożnej. Na górnym korytarzu znalazło się stanowisko karaoke, studio tańca, tarcza z rzutkami, foto budka oraz kosz do koszykówki. Wszystkie stanowiska w tym dniu obsługiwały uczennice z klas 8 i 5. Największą furorę zrobiło karaoke grupowe i tatuaże. To było udane święto naszych panów.

A.Szymańska i A.Stołowska

• Spotkanie z policjantem i strażakiem

• 30 września 2022 r. w ramach akcji „Bezpieczny uczeń” odbyło się spotkanie uczniów klas I-III  z dzielnicowym asp. Dawidem Synorackim oraz strażakiem Tomaszem Jankowskim Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią oraz nauka pierwszej pomocy.

Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniał zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Pan Tomek omówił z dziećmi pierwszą pomoc i przeprowadził ćwiczenia praktyczne. Przypomniał również uczniom numery alarmowe oraz zasady zachowania w przypadku wybuch pożaru.