• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

• "26 września 2022r. po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. W tym dniu nasz szkoła została ozdobiona flagami oraz plakatami różnych państw, a uczniowie mogli wziąć udział w rozwiązywaniu quizów i dowiedzieć się wielu ciekawostek o państwach Europy".

• 83. rocznica sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku

• 16.09.2022 odbył się apel poświęcony 83. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno–muzyczny. Swą obecnością zaszczycił nas prezes zarządu Związku Sybiraków – Koło w Międzychodzie pan Adam Nowak, który przybliżył zebranym wydarzenia tamtych strasznych dni. Po apelu delegacja uczniów wspólnie z panią Dyrektor Kathariną Andrzejak i Zastępcą Wójta panią Anetą Skrzypczak-Kurzawa złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze w miejscach upamiętniających naszych rodzimych, chrzypskich Sybiraków. Apel został przygotowany pod opieką pana Pawła Pawlickiego i pani Beaty Gogołek.

• Ogólnopolski Projekt "Każdy inny - wszyscy równi"

• Z ogromną przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym
            przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno- Społecznego "KAŻDY INNY -
            WSZYSCY RÓWNI".
            Projekt ma na celu uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami
            edukacyjnymi, rozwijanie empatii oraz tolerancji, a także likwidowanie uprzedzeń wobec
            osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

• ZBIERAMY TALENCIAKI W KONKURSIE LIDL" Szkoły pełne talentów"

• Nasza szkoła bierze udział w akcji sklepów Lidl - Szkoły Pełne Talentów, której celem jest wsparcie talentów dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły.

Wystarczy zrobić zakupy w sklepie Lidl, odebrać w kasie TALENCIAKI (papierowe kupony) za każde zakupy za co najmniej 50zł ( w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo).

Kupony TALENCIAKI można przekazać Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Chrzypsku Wielkim.

• skanując aparatem telefonu kod QR znajdujący się na kuponie,
            • przez stronę internetową kampanii przepisując kod alfanumeryczny,
            • fizycznie umieszczając TALENCIAKA w specjalnie przygotowanych pojemnikach znajdujących się w szkole. Pudełka, do których można wrzucać zdobyte TALENCIAKI znajdują się przy wejściu do szkoły i przedszkola.

Zebrane w czasie trwania akcji punkty będą mogły być wymienione przez szkołę na określone nagrody z 9 różnych kategorii. Łącznie do wyboru będzie 90 nagród. Informacje o tym, jakie przedmioty są dostępne dla placówek, znajdują się również na stronie internetowej poświęconej kampanii "Szkoły Pełne Talentów"

Akcja trwa od 5 września do 18 listopada.

Więcej informacji na stronie:

• KOMUNIKAT - składka RR

• Rada Rodziców ustaliła w dniu 06.09.2022 r. wysokość rocznej składki na RR: 40 zł na każde dziecko.

Składkę można wpłacać w ustalonej wysokości lub dowolnej kwocie u wychowawcy lub na konto RR o numerze: 42 9082 0005 0000 0781 2000 0010 z tytułem: składka RR – imię i nazwisko dziecka, klasa

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022-23

• Nowy rok szkolny tradycyjnie rozpoczęto 1 września mszą św. o godz. 8:00. Po mszy oddano cześć poległym w czasie drugiej wojny światowej oraz złożono wiązanki kwiatów przy pomniku. Kilka słów o rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej powiedziała dzieciom i młodzieży uczennica klasy piątej Zuzanna Drzyzga.

Na uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego przybyli: Wójt Gminy pan Edmund Ziółek, Zastępca Wójta Gminy pani Aneta Skrzypczak-Kurzawa, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy pan Paweł Banaszkiewicz.

Dyrektor Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim, pani Katharina Andrzejak przywitała rodziców, uczniów oraz nauczycieli, życzyła wszystkim sukcesów w rozpoczętym roku szkolnym. Szczególnie serdecznie powitani zostali pierwszoklasiści. Wychowawcą klasy 1a została pani Natalia Prędka, a klasy 1b pani Anna Czekalska.