• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021 - 2022

• 24.06.2022 r. w Szkole Podstawowej w Chrzypsku Wielkim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Spotkanie na hali sportowej zostało poprzedzone Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Chrzypsku Wielkim.

Na początku części oficjalnej nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Zaszczytu reprezentowania szkoły dostąpili: Wiktoria Antkowiak uczennica z klasy 7a, chorąży Nikodem Góźdź uczeń z klasy 7b oraz  Daria Sawala uczennica z klasy 7a.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

Przewodniczący Rady Gminy – p. Mariusz Kamyszek,

Wójt Gminy Chrzypsko Wielkie p. Edmund Ziółek,

Zastępca Wójta Gminy Chrzypsko Wielkie – p. Aneta Skrzypczak-Kurzawa,

Ksiądz Kanonik Marian Ciesielski,

Przewodnicząca Rady Rodziców -  p. Krystyna Mariańska.

Tradycyjnie jako pierwsza głos zabrała p. dyrektor Katharina Andrzejak. Nie zabrakło też wystąpienia Wójta Gminy Chrzypsko Wielkie – p. Edmunda Ziółka oraz Przewodniczącej Rady Rodziców – p. Krystyny Mariańskiej.

W tym roku szkolnym tytuł „Primus inter pares” - pierwszy wśród równych sobie za bardzo dobre wyniki w nauce przyznano Marcelemu Banaszkiewiczowi uczniowi klasy 8a, który uzyskał w roku szkolnym 2021/2022 średnią ocen 5,35.

Wyróżniony został również Dawid Giesler  który postanowił zrealizować dwa lata nauki w ciągu jednego roku szkolnego i dokonał tego w wielkim stylu, kończąc klasę siódmą ze średnią ocen 4,4, a klasę ósmą ze średnią 4,47.  Tym samym został jednym z 46 tegorocznych absolwentów. Wyróżnienia wręczyła uczniom Pani Dyrektor.

Najlepsi  uczniowie klas ósmych otrzymali nagrody od przedstawicieli organu prowadzącego. Wśród nagrodzonych byli:

- Marceli Banaszkiewicz z klasy 8a, który uzyskał średnią ocen 5,35

- Melania Puk z klasy 8a, która uzyskała średnią ocen 5,35

- Gabriela Akacka z klasy 8b, która uzyskała średnią ocen 5,18

- Agata Pertek z klasy 8b, która uzyskała średnią ocen 5,12

- Dominik Ratajczak z klasy 8b, który uzyskał średnią ocen 5,12

- Jan Podolski z klasy 8a, który uzuskał śrdnią ocen 5,06

Joanna Perz z klasy 8a, która uzyskała średnią ocen 5,0

- Julia Rembacz z klasy 8b, która uzyskała średnią ocen 5,0.

Ci sami uczniowie dostąpili zaszczytu wpisania się do „Złotej księgi” i odczytania swoich wpisów w trakcie uroczystości.

Nagrodami, których fundatorem był Urząd Gminy Chrzypsko Wielkie, uhonorowano także najlepszych sportowców. Nie zapomniano też o uczniach klas ósmych, którzy w czasie pobytu w naszej szkole angażowali się w działalność artystyczną, społeczną, wolontariacką i aktywnie działali w samorządzie uczniowskim oraz reprezentowali naszą szkołę w poczcie sztandarowym. Upominki uczniowie otrzymali z rąk opiekunów: SU, Caritas, koła wokalnego, pocztu sztandarowego i sprzętu nagłaśniającego.

W czasie apelu wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.

Część oficjalną uroczystości zakończyło ślubowanie klas ósmych. Część improwizacyjno-muzyczną poprzedziło przemówienie przedstawicielki klas ósmych – Gabrieli Akackiej oraz reprezentantki klas siódmych – Hanny Skrzypkowiak.

Za oprawę muzyczną uroczystości była odpowiedzialna nauczycielka plastyki i muzyki – p. Mirosława Lech. Koordynatorem imprezy okazała się nauczycielka języka polskiego – p. Dorota Korpik.