Zakończenie roku szkolnego 2015 - 2016
Dzień Dziecka i sportu 2016
Dnia 1 czerwca 2016 r. w Sali GOK-u klasy I-III szkoły podstawowej, świętowały Dzień Dziecka.
Tegoroczne obchody były finałem programu zwrotnego „Nie pal przy mnie proszę”. Oprócz konkurencji sportowych był konkurs na plakat o tematyce zdrowotnej, który przeprowadziła pani Beata Gogołek i konkurs wiedzy na wyżej wymieniony temat pod kierunkiem pani Beaty Stefańskiej.
Mimo niesprzyjającej pogody na zewnątrz budynku, wszystkim dopisywały humory. Rada Rodziców ufundowała prezenty, każda klasa otrzymała komplet piłek. Całość zakończyła się ogłoszeniem wyników i wręczeniem pamiątkowych dyplomów.
Klasy 4-6 bawiły się w budynku szkoły
Konkurencje w których brali udział uczniowie:
- Slalom z unihokejem
- Skok w dal z miejsca
- Rzut papierowym samolotem na odległość
- Ćwiczenia mięśni brzucha na czas
- Rzuty wolne do kosza
- Żonglerka
- Rzut piłką do celu
- Rzuty na punkty
Wszyscy uczniowie brali udział w poszczególnych konkurencjach sportowych, sprawdzając swoje umiejętności oraz możliwości wysiłkowe. Każdy z uczestników brał udział we wszystkich konkurencjach sportowych aby był sklasyfikowany w ogólnej punktacji. Zawody miały na celu wyłonienie najlepszych sportowców na poszczególnych poziomach, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Za zajęcie pierwszego miejsca w poszczególnych konkurencjach uczeń mógł zdobyć 5 punktów za drugie miejsce 4 punkty i za trzecie 3 punkty. Za podejście do każdej konkurencji otrzymywał 1 punkt.
Ogólna klasyfikacja:
KL IV Dziewczęta
1
Dominiak Weronika
22 Punktów
2
Waroś Nikola
21 Punktów
3
Wacławik Natalia
20 Punktów
KL IV Chłopcy
1
Mamot Adrian
26 Punktów
2
Wylegała Kacper
22 Punktów
3
Sawala Kornel
18 Punktów
KL V Dziewczęta
1
Judek Żaneta
29 Punktów
2
Kryger Wanessa
22 Punktów
3
Wozniak Dominika
16 Punktów
KL V Chłopcy
1
Obrocki Jan
25 Punktów
2
Matysik Michał
23 Punktów
3
Wieczorek Dominik
20 Punktów
KL VI Dziewczęta
1
Michalina Agaciak
35 Punktów
2
Czerniak Daria
22 Punktów
3
Barczyńska Zuzanna
18 Punktów
KL VI Chłopcy
1
Piechocki Mateusz
33 Punktów
2
Sawala Kacper
23 Punkrów
3
Mysiura Paweł
18 Punktów
Młodzież gimnazjalna także ten dzień spędziła na sportowo w salach gimnastycznych i na korytarzach szkolnych. Swoje umiejętności sportowe mogli sprawdzić w różnorakich konkurencjach. Najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni.
Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim otrzymali od Rady Rodziców hot-doga, sok oraz szaszłyk owocowy (w szkole promowane jest zdrowe odżywianie).
Zobacz galerię zdjęć
FESTYN HISTORYCZNY -2016
Dnia 7 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Chrzypsku Wielkim odbył się festyn historyczny pod hasłem „Śladami przeszłości”.
Przygotowania do festynu trwały wiele miesięcy. Uczestniczyli w nich nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim. Pracami kierował nauczyciel historii – Jarosław Czekała.
Wreszcie nadszedł dzień festynu. O godzinie 14.00 nastąpiło oficjalne otwarcie i przywitanie wszystkich zaproszonych gości przez prowadzącego – Jana Korpika. Następnie głos zabrała pani dyrektor Dorota Korpik, która również powitała wszystkich przybyłych, a następnie wręczyła nagrody dla osób szczególnie angażujących się we wspieranie szkoły. O godzinie 15.00 rozpoczęła się część artystyczna. Pierwsza wystąpiła grupa taneczna „Stokrotki”. Po nich wraz z członkami grupy teatralnej Zespołu Szkół pod kierownictwem pani Marty Rzepeckiej wędrowaliśmy śladami przeszłości aż do czasów Chrztu Polski. Zaraz potem można było podziwiać występ grupy tanecznej „Młodsze groszki”. Następnie odbył się koncert muzyczny przygotowany przez panie: Mirosławę Lech, Lidię Pietruchę, Beatę Stefańską i Beatę Gogołek. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum połączyli swoje siły i umilili czas zebranym śpiewając, grając na instrumentach i prezentując swój talent taneczny. Festyn miał również cel profilaktyczny. Pewne jego elementy poświęcono kampanii antyalkoholowej. W jej ramach przygotowano okolicznościową gazetkę, ale przede wszystkim widzowie mogli obejrzeć przedstawienie profilaktyczne, przygotowane przez dzieci ze świetlicy terapeutycznej „Świetliki” z Sierakowa. NA koniec części artystycznej wystąpiła grupa taneczna „Groszki”. Wszystkie występy taneczne przygotowała pani Małgorzata Kudlińska – Skrzypkowiak. Na pikniku historycznym nie mogło zabraknąć pokazu mody z różnych epok. Kiedy wybiła godzina 16.30, dyrektor Muzeum Opalińskich w Sierakowie – pan Robert Jędrzejczak poprowadził pokaz wojowników z różnych epok. Mogliśmy obejrzeć starożytnych gladiatorów, średniowiecznych wojów, żołnierzy napoleońskich, powstańców wielkopolskich, czy wreszcie żołnierzy współczesnych formacji wojskowych. Po tej prezentacji członkowie Samodzielnej Grupy Dywersyjno – Szturmowej z Sierakowa przeprowadzili pokaz swoich możliwości. Zademonstrowali jak powinny być przeprowadzone różne akcje w sytuacji zagrożenia ze strony terrorystów. W czasie, gdy odbywały się te wszystkie pokazy można było zgłębiać wiedzę na temat wybranej epoki historycznej, zaczynając od prehistorii, a kończąc na współczesności, w przygotowanych wcześniej przez uczniów i nauczycieli stoiskach. Zadbali oni o charakterystyczny wygląd i specjalnie dobrane atrakcje, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Oprócz tego można było pojeździć na koniu lub kucyku, pozjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, postrzelać z łuku lub na strzelnicy oraz wziąć udział w zmaganiach zapaśniczych. Do tego wszystkiego spędzało się miło czas w kawiarence, gdzie istniała możliwość zakupu placków, babeczek, owocowych szaszłyków, kawy lub herbaty. Dodatkowo na każdego uczestnika festynu czekała pyszna grochówka. Festyn zakończył się o godzinie 18.00. Pani dyrektor Dorota Korpik podziękowała wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.
Organizatorzy festynu serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji imprezy. Bez Was nasz festyn nie doszedłby do skutku. Dziękujemy!!
Zobaczcie galerię zdjęć
Święto Konstytucji 3 Maja
Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, dnia 29 kwietnia w Sali GOK-u uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim, obejrzeli występ uczniów gimnazjum.
Inscenizacja przygotowana została pod opieką p.Marty Rzepeckiej. Występ uświetniły pieśni patriotyczne zaprezentowane przez chór szkolny prowadzony przez p. Mirosławę Lech.
1050 rocznica Chrztu Polski
Współpracę ze Szkołą Podstawową w Lutomiu rozpoczęło spotkanie z okazji 1050 rocznicy „Chrztu Polski”. Uczniowie z Lutomia przedstawili inscenizację związaną z rocznicą tego historycznego wydarzenia. Obejrzeli ją uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim, a także ks. Proboszcz Zdzisław Dolata.
Aktorzy i nauczyciele przygotowujący przedstawienie otrzymali gromkie brawa za ciekawy występ.
Konkurs na prezentację z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski
Dnia 13 kwietnia 2016r. wyłoniono laureatów konkursu na najlepszą prezentację w 1050 rocznicę Chrztu Polski.
Laureatkami konkursu zostały:
I miejsce Wiktoria Radzi
Julia Szukała
II miejsce Sabina Trusiak
III miejsce Julia Śmigielska
Prezentacje mogli oglądać wszyscy uczniowie naszej szkoły w dniach 14-15 kwietnia.
Organizatorem konkursu była polonistka Lucyna Makówka - Pucek
Zapisy dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej
Dyrektor Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim ogłasza, iż wnioski o przyjęcie dzieci z naszego obwodu do klas pierwszych Szkoły Podstawowej będą przyjmowane w dniach od 15 marca 2016 r. do 15 kwietnia 2016 r., w sekretariacie w głównym budynku Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim przy ul. Szkolnej 34 w godz. 8.00-15.00.
Wniosek do pobrania Tutaj wniosek.doc lub w sekretariacie szkoły
W celu zapisania dziecka do szkoły rodzic powinien przedstawić do wglądu dowód osobisty i skrócony akt urodzenia dziecka. Niezbędna jest znajomość numeru PESEL dziecka.
W roku szkolnym 2016/2017 do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej przyjmuje się dzieci urodzone w 2009 roku oraz na wniosek rodzica urodzone w 2010 roku, a także dzieci, którym odroczono obowiązek rozpoczęcia nauki w roku szkolnym 2015/2016.
Zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156 oraz z 2016 r. poz. 35, 64 i 195) oraz na podstawie Statutu Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim informujemy, iż w przypadku wolnych miejsc w klasach pierwszych zostanie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca dla dzieci spoza naszego obwodu.
Nabór do klasy pierwszej Gimnazjum
- Do klasy pierwszej gimnazjum przyjmuje się absolwentów szkoły podstawowej:
- z urzędu, zamieszkałych w obwodzie gimnazjum, na podstawie zgłoszenia rodzica ( Zalacznik_nr_1.docx ), które powinno być złożone w sekretariacie szkoły do 15.04.2016;
- spoza obwodu, na wniosek rodzica (Zalacznik_nr_2.docx) i po przeprowadzeniu postępowania przez komisję rekrutacyjną.
- Rodzic kandydata z obwodu , który nie uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Chrzypsku Wielkim do zgłoszenia dołącza do 27 czerwca 2016 r.:
- świadectwo ukończenia szkoły podstawowej – do wglądu;
- zaświadczenie o wynikach sprawdzianu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej – do wglądu;
- kserokopię aktu urodzenia kandydata – do wglądu.
- Rodzic kandydata z obwodu, który uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Chrzypsku Wielkim do zgłoszenia dołącza (lub dostarcza do 27 czerwca 2016r.) kserokopię aktu urodzenia lub inny dokument tożsamości kandydata – do wglądu
- Harmonogram postępowania rekrutacyjnego i dokumentacja dla rodziców kandydatów spoza obwodu gimnazjum:
Złożenie wniosku o przyjęcie do gimnazjum wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym
od 23.05.2016 do 10.06.2016
Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do gimnazjum o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz o zaświadczenie o wynikach sprawdzaniu
od 24.06.2016 do 28.06.2016Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie
do gimnazjów i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20t ust. 7 ustawy
do 01.07.2016Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
do 18.07.2016Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach sprawdzaniu, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do gimnazjum
do 20.07.2016
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
do 22.07.2016
Harmonogram rekrutacji uzupełniającej
Złożenie wniosku o przyjęcie do gimnazjum wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym
od 25.07.2016 do 26.07.2016
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie
do gimnazjów i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20t ust. 7 ustawydo 01.08.2016
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
do 18 sierpnia 2016 r.
(jeden dzień
po rozpatrzeniu odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej; termin wynika z art. 20zc ustawy
o systemie oświaty)Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach sprawdzaniu, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do gimnazjum
do 22.08.2016
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
do 24.08.2016
- Postępowanie rekrutacyjne, dotyczące wyłącznie kandydatów spoza obwodu, przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora gimnazjum.
- Przy ustalaniu liczby punktów osiąganych przez kandydatów brane są pod uwagę kryteria uwzględniające:
- wynik sprawdzianu – wynik przedstawiony w procentach z części pierwszej i wynik przedstawiony w procentach z części drugiej sprawdzianu mnoży się przez 0,2;
- świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem – 5 punktów;
- kryteria lokalne przyjęte uchwałą Rady Gminy Chrzypsko Wielkie (na podstawie pisemnego oświadczenia rodzica):
- w szkole obowiązek szkolny spełnia rodzeństwo kandydata na ucznia – 3 punkty.
- miejsce pracy rodziców kandydata znajduje się w obwodzie szkoły – 3punkty.
- w obwodzie szkoły zamieszkują krewni wspierający rodziców kandydata na ucznia w zapewnieniu mu należytej opieki – 2 punkty.
- W przypadku kandydatów zwolnionych z obowiązku przystąpienia do sprawdzianu, przelicza się na punkty oceny z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, przy czym za uzyskanie:
- z języka polskiego i matematyki oceny wyrażone w stopniu:
- celującym – przyznaje się po 20 punktów,
- bardzo dobrym - przyznaje się po 16 punktów,
- dobrym - przyznaje się po 12 punktów,
- dostatecznym – przyznaje się po 8 punktów,
- dopuszczającym – przyznaje się po 2 punkty
- z języka polskiego i matematyki oceny wyrażone w stopniu:
– liczbę punktów uzyskaną po zsumowaniu punktów z tych zajęć edukacyjnych dzieli się przez 2;
- z języka obcego nowożytnego oceny wyrażonej w stopniu:
- celującym – przyznaje się 20 punktów,
- bardzo dobrym – przyznaje się 16 punktów,
- dobrym – przyznaje się 12 punktów,
- dostatecznym – przyznaje się 8 punktów,
- dopuszczającym – przyznaje się 2 punkty.
- W przypadku kandydatów zwolnionych z obowiązku przystąpienia do danej części sprawdzianu, przelicza się na punkty, w sposób określony w pkt. 6, oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z zajęć edukacyjnych, z których jest przeprowadzana część sprawdzianu, której dotyczy zwolnienie.
- Kandydaci spoza obwodu, którzy posiadają zaświadczenie laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego organizowanego przez właściwego kuratora oświaty, przyjmowani są w pierwszej kolejności bez procedury rekrutacyjnej.
- Do klasy pierwszej gimnazjum przyjmuje się absolwentów szkoły podstawowej:
KONKURS RECYTATORSKI
W dniu 4.III.2016r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, (organizowany przez p. Beatę Stefańską i p. Beatę Gogołek),w którym wzięli udział uczniowie klas I – III.
Uczestnicy zaprezentowali się w wybranych utworach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Laureatami zostali:
Zofia Urbańska kl. 3a – I miejsce
Marianna Gogołek kl. 3a – II miejsce
Milena Pospieszna kl. 1a – III miejsce
Marceli Banaszkiewicz kl. 2a – IV miejsce
Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wierszydełka
Laureaci wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Wierszydełka” w dniu 11.III.2016r. zorganizowanym przez Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie, gdzie nasi uczniowie potwierdzili swoje umiejętności:
Zofia Urbańska kl. 3a zajęła I miejsce
Milena Pospieszna kl. 1a zajęła III miejsce.
Gratulujemy sukcesu.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
21 marca 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczestniczyli w obchodach Dnia Wiosny.
Tego dnia wszyscy uczniowie przebrali się w wylosowane przez siebie kolory i brali udział w zabawach i rywalizacji klas.
Klasy I-III w plenerze szukały oznak wiosny oraz palili marzannę. Klasy IV-VI rywalizowały między sobą w wiosennym turnieju .
Najpierw uczniowie spotkali się ze swoimi nauczycielami w salach. Tam wykonali wiosenny kapelusz dla wychowawcy, zaprojektowali wiosenny kwiat oraz udekorowali swoją salę w świąteczno-wiosenne dekoracje. Następnie wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej. Tam uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych, które wywołały największe emocje. Wysiłki uczniów oceniała komisja w składzie: przewodniczący klas IV-VI oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Wyniki turnieju ogłoszono 22 marca. W tym roku poziom był bardzo wyrównany. Klasa IV b zdobyła pierwsze miejsce zdobywając 22,5pkt. Drugie miejsce zajęła klasa VI a 22 pkt., a trzecie klasa IV a 16 pkt.
Głównym celem całej imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcanie uczniów do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza. Wszystkie klasy starannie przygotowały się do turnieju, włączając w pracę wychowawców. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie świetnie się bawili, rywalizowali ze sobą w duchu fair – play.
Zobacz galerię zdjęć
Spotkanie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke
Spotkanie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke odbyło się 9 marca 2016r. Spotkanie zorganizowane zostało przez GOK, wzięły w nim udział dzieci ze szkoły podstawowej z klas 3, 4 i 5, przygotowane do tego spotkania przez nauczycieli i bibliotekarkę szkolną.
Uczniowie ze szkoły podstawowej realizują program rządowy „Książki naszych marzeń”, w ramach tego programu dzieci czytają dodatkowe książki zakupione do biblioteki szkolnej (między innymi książki G. Kasdepke).
Spotkanie było atrakcyjne dla uczniów, pisarz czytał fragmenty swoich książek, rozmawiał z dziećmi, opowiadał o swojej twórczości i inspiracjach pisarskich, wykazał się dużym poczuciem humoru.
Uczniowie mieli do autora wiele pytań. Na końcu autor rozdawał autografy.
Za realizacje programu „Książki naszych marzeń” odpowiedzialna jest Zyta Mijas.
Zajęcia w laboratorium wyobraźni na UAM
Dnia 8 marca odbyła się wycieczka do Poznania. Wzięli w niej uczniowie z klas 2 i 3 gimnazjum.
Laboratorium wyobraźni na UAM, to miejsce, w którym każdy może rozwijać swoją wyobraźnię i zainteresowania. Znajdują się tam trzy sale: Experymentarium, Naukowa Wystawa Interaktywna oraz Planetarium.
Zajęcia odbyły się w bardzo przyjaznej dla uczniów atmosferze. Edukatorzy byli bardzo dowcipni. Chętnie odpowiadali na pytania uczniów. W bardzo przystępny sposób prezentowali prawa fizyki i chemii.
Każdy mógł wypróbować działanie urządzeń znajdujących się w Sali Naukowej Wystawy Interaktywnej. Uczniom najbardziej podobały się gry z wykorzystaniem ekranu akustycznego.
„Chemia miłości” pobudziła szare komórki uczniów, którzy byli detektywami, prowadzili śledztwa szukając odpowiedzi na pytanie, kto wysłał walentynkę Blance? Dzięki tym zajęciom uczniowie na pewno poszerzyli swoją wiedzę i rozbudzili wyobraźnię. Ta wspaniała wycieczka odbyła się dzięki pani Sylwii Nowackiej- Bernat.
Dzień Gimnazjalisty
W piątek 15.01.2016r. Samorząd Uczniowski jak co roku przygotował Dzień Gimnazjalisty. Imprezę rozpoczęto pasowaniem pierwszych klas polegającym na wymalowaniu na twarzach kocich wąsów oraz wypiciu tajemniczej mikstury.
Następnie rozpoczęto konkursy, które miały wyłonić najlepszą klasę w Gimnazjum. Sił można było próbować m.in. w teście wiedzy ogólnej ,,jeden z dziesięciu” , biegu w kaloszach, tańcu z miotłą, rozwiązywaniu kalamburów. Dużo zabawy sprawiła konkurencja w której wychowawcy z zasłoniętymi oczami karmili jogurtem swoich wychowanków.
Po zagorzałej walce pierwsze miejsce zajęła klasa III a. Nagrodą główną był ,,bon na nie pytanie” w wybrany dzień przez zwycięzców.
Nad całością imprezy czuwała pani Alicja Girus, opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Zobacz galerię zdjęć
Dzień Patrona
Dnia 15.01.2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Chrzypsku Wielkim świętowali Dzień Patrona - Mikołaja Kopernika. Uroczystość rozpoczął apel poświęcony życiu Mikołaja Kopernika, przygotowany przez klasy szóste.
Następnie Wicedyrektor Zespołu Szkół, Pan Paweł Pawlicki wręczył nagrody "Kopernikus" uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce .Są to: Daria Czerniak z VI b ( średnia ocen 5,00), Michał Matysik z Va (średnia ocen 5,09), Tomasz Milczyński (średnia ocen 5,00), Natalia Wacławik (średnia ocen 5,09), Amelia Ptaszyńska ( średnia ocen 5,09) oraz Katarzyna Bartkowiak ( średnia ocen 5,00).
W drugiej części spotkania klasy rywalizowały między sobą w ramach Kopernikady. Zadaniem klas było między innymi narysowanie portretu wychowawcy z czasów Mikołaja Kopernika, ułożenie na czas planet Układu Słonecznego w odpowiedniej kolejności oraz ułożenie puzzli z wizerunkiem Mikołaja Kopernika. Wszyscy uczestnicy prezentujący swoje prace byli nagradzani brawami i drobnymi upominkami. Osobą odpowiedzialną za organizację tej uroczystości była p. Agnieszka Szymańska.
Na zakończenie Dnia Patrona, Rada Rodziców zorganizowała bal przebierańców. Każdego roku obchody Dnia Patrona Szkoły utwierdzają nas w przekonaniu, że nasz patron, Mikołaj Kopernik, doskonale inspiruje do twórczej pracy małych i dużych. Jesteśmy dumni z tego, że mamy nietuzinkowego duchowego opiekuna, ponieważ jego dokonania zna cały świat.
Zobacz galerię zdjęć
Rocznica Powstania Wielkopolskiego.
„ Z Bogiem w sercu z bronią w ręku, wobec wroga Ojczyzny bez lęku.”
W dniu 12.01.2016 r. uczniowie klasy II a gimnazjum zaprezentowali społeczności szkolnej i lokalnej montaż słowno-muzyczny z okazji 97 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.
Gimnazjaliści przygotowali również prezentację multimedialną, w której przybliżyli losy mieszkańców Chrzypska w tamtym okresie.
Po zakończeniu uroczystości poczty sztandarowe oraz delegacje złożyły hołd i wiązanki pod pomnikiem.
Uroczystość wraz z uczniami przygotowała p. Katarzyna Mikołajczak, wystąpił także chór szkolny, którym opiekuje się p. Mirosława Lech.
Zobacz galerię zdjęć
KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ
Dnia 14.01.2016r. w naszej szkole odbył się Konkurs Poezji Patriotycznej , w którym uczestniczyli gimnazjaliści. Celem konkursu było krzewienie kultury żywego słowa, kształtowanie świadectwa postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz popularyzowanie wśród młodzieży tematyki patriotycznej.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce : Dominika Obara i Dominika Ciesielczyk
II miejsce: Hanna Prędka
III miejsce: Zuzanna Nowak
Wyróżnienie: Julia Śmigielska
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, gratulujemy.
Organizatorem konkursu była polonistka Lucyna Makówka – Pucek.
Koncert na tysiąc flażoletów
W sobotę 9 stycznia 2016 roku grupa flażolecistów z Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim wraz z opiekunem panią Lidią Pietrucha wzięła udział w XX Spotkaniu Flażolecistów w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej .
Spotkanie rozpoczęło się próbą o godzinie 10:30, w której wzięło udział ponad tysiąc muzyków i śpiewaków. W tym przedsięwzięciu brało udział 66 grup flażoletowych z całej Wielkopolski.
Koncert pt.” Śladami Trzech Króli- czyli kolędowanie przy betlejemskim Żłóbku” rozpoczął się o godzinie 11:00 i trwał ponad godzinę. Na tym wyjątkowym spotkaniu obecny był Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek. Koncert prowadził ksiądz Jan Markowski.
Celem było Świętowanie Narodzin Jezusa Chrystusa w wielkiej wspólnocie muzyków i śpiewaków. Odczytane zostały fragmenty Słowa Bożego i Ewangelii ze Święta Objawienia Pańskiego przez panią Justynę Szychowiak – doradcę metodycznego katechezy ODN Poznań. Na organach akompaniował organista Pan Jacek Pupka. Śpiewem wspomagała nas Pani Patrycja Borkowska-Klimaszewska wraz ze swoją córką. Każdy otrzymał książeczkę okolicznościową, w której zawarte były słowa śpiewanych kolęd oraz nuty do gry na flażolecie. Szczególna atmosfera wspólnego śpiewania i gry na instrumencie udzieliła się również publiczności. Kolędy wykonywane były z sercem i z miłości dla Pana Jezusa.
Szkolne Jasełka
Dnia 22 grudnia 2015r. odbyły się w sali GOK-u jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Chrzypsku Wielkim. Młodzi aktorzy przybliżyli zebranym charakter nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka reżyserowała p. Maria Lamcha.
Pomogła oczywiście p. Małgorzata Kudlińska-Skrzypkowiak, która prowadzi kółko choreograficzne i p. Mirosława Lech, która przygotowała chór. Wystąpiła również grupa uczniów pod opieką p. Beaty Gogołek.
Pasowanie pierwszoklasistów 2015
Dnia 13 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Chrzypsku Wielkim odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Uczniowie zostali pasowani wiecznym piórem przez Dyrektora Szkoły p. Dorotę Korpik. W uroczystym pasowaniu na ucznia nie zabrakło jak co roku gości Gminy Chrzypsko Wielkie. Po uroczystym ślubowaniu mali bohaterowie zostali obdarowani upominkami i rożkami obfitości pełnymi słodkości, ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Wychowawcy klas pierwszych to p. Cezary Kaszkowiak i p. Daria Jakubowska ,która uczy w tej klasie razem z p. Wicedyrektor Małgorzatą Kudlińską - Skrzypkowiak.
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
Święto Niepodległości
Święto Niepodległości w naszej gminie obchodzono w tym roku dnia 10 listopada 2015r. Władze samorządowe, poczty sztandarowe i społeczność szkolna spotkały się w sali widowiskowej Gok-u. Uczniowie przedstawili inscenizację słowno –muzyczną, po której poczty sztandarowe oraz delegacje przeszły pod pomnik, gdzie oddały cześć poległym i złożyły wiązanki kwiatów. Uroczysty apel przygotowali uczniowie pod opieką p.Agnieszki Stołowskiej, wystąpił także chór szkolny, którym opiekuje się p.Mirosława Lech.
Archiwum Aktualności