We wtorek 26 lutego p.dyrektor Kathatina Andrzejak wraz z delegacją Samorządu Uczniowskiego i opiekunem S.U odwiedziła Środowiskowy Dom Samopomocy w Chrzypsku Wielkim z okazji 20-lecia pracy tej placówki. Na ręce dyrektora domu przekazaliśmy drzewko z życzeniami dalszej pracy pełnej sukcesów. Mieszkańcy domu wraz z pracownikami przyjęli nas bardzo serdecznie. W rodzinnej atmosferze, przy cieście i kawie poznaliśmy system pracy, zostaliśmy oprowadzeni po budynku, obejrzeliśmy warsztaty zajęciowe, kawiarenkę, rękodzieła wykonane przez mieszkańców. Spotkanie ucieszyło obydwie strony, już teraz myślimy o współpracy.
Aktualności
Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy w Chrzypsku W.
OBCHODY ROCZNICOWE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
W piątek 1 lutego o godz. 12.00 społeczność naszej szkoły oraz władze gminy i poczty sztandarowe zebrały się na mszy poświęconej powstańcom wielkopolskim z naszego terenu.
Po mszy wszyscy zgromadzili się przed kościołem, wysłuchali życiorysu proboszcza Romana Panewicza i wzięli udział w uroczystym otwarciu skweru jego imienia. Następnie odśpiewano hymn i złożono kwiaty pod pomnikiem, by uczcić poległych powstańców.
Przy dźwiękach werbli przemaszerowano do GOK –u. Tutaj odbyła się uroczysta akademia poświęcona powstaniu wielkopolskiemu, a szczególnie wydarzeniom, które miały miejsce na terenie gminy. Zespół wokalny wykonał pieśni powstańcze i patriotyczne, recytatorzy strofami wierszy opowiedzieli o losach powstańczych, narratorzy przypomnieli wydarzenia w naszej miejscowości sprzed 100 lat.
Uroczystość zakończył występ zespołu „Groszki” - taniec z flagami narodowymi i słowa, które powinny wszystkim zapaść głęboko w pamięć: „Wolność – to najsłodsze dobro, którego człowiek na ziemi kosztować może, użyczone jest od Boga tym jedynie narodom, które stałością, męstwem, wytrzymaniem wszystkich przeciwności stają się Onego godnymi.
Pamiętajmy, że miłość do ojczyzny to nie slogan, to dar, który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom.”Organizator: A.Stołowska
ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ
WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH
Tradycją w naszej szkole jest prezentowanie rodzicom podczas wywiadówek, a uczniom podczas pobytu w szkole prac plastycznych uczniów wykonanych na lekcjach i zajęciach koła plastycznego, przedstawiających różne tematy w różnorodnych technikach. Rodzice mają możliwość zachwycania się pracami wykonanymi przez ich pociechy a uczniowie mogą podziwiać prace wykonane przez koleżanki i kolegów z różnych klas.
Wystawę przygotowała nauczycielka plastyki p.Mirosława Lech.
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 2019
W piątek 11.01.2019 r. nasza szkoła świętowała Dzień Patrona. Uroczystość składała się z dwóch części. Najpierw część oficjalną otworzyła dyrektor szkoły – p. Katharina Andrzejak, wygłaszając okolicznościowe przemówienie. Później Pani Dyrektor uhonorowała uczniów z najwyższą średnią w klasie Kopernicusami 2019.
Następnie uczniowie klas czwartych, głównie z klasy 4b, zaprezentowali inscenizację poświęconą życiu i twórczości Mikołaja Kopernika. Uroczystą akademię wzbogaciła krótka prezentacja multimedialna o wielkim astronomie oraz występ szkolnego koła wokalnego pod kierownictwem nauczycielki muzyki i plastyki – p. Mirosławy Lech.
Dopełnieniem akademii była rywalizacja grupowa w stacjach zadaniowych.
W tym dniu społeczność uczniowska została podzielona na 2 grupy. Najpierw klasy I-V wzięły udział w uroczystej akademii, a potem pracowały w stacjach zadaniowych. Natomiast klasy VI-III G na odwrót: zaczęły od stacji zadaniowych, a zakończyły obchody na uroczystej akademii. Za organizację całości była odpowiedzialna nauczycielka języka polskiego i historii – p. Dorota Korpik.
Zobaczcie galerię zdjęć
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
W 2018 r. od maja do grudnia, w naszej szkole był realizowany Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Uczestniczyli w nim uczniowie szkoły podstawowej. Po zakwalifikowaniu się do tego Programu, uczniowie podawali tytuły książek, które chcieliby przeczytać, stworzono listę bestsellerów książkowych naszych uczniów. Tytuły zaproponowane przez uczniów – dostępne aktualnie w sprzedaży zostały zakupione. Zakupiono również książki pomagające zrozumieć odmienność zachowań chorych rówieśników oraz książki dla uczniów z problemami logopedycznymi;
Biblioteka szkolna otrzymała 15 tyś. na zakup nowych książek, więcej niż połowę tych pieniędzy przeznaczono na zakup lektur szkolnych, których brakowało po wprowadzeniu reform oświatowej w 2017 roku, łącznie biblioteka wzbogaciła sie o 843 egz. nowych książek.
W związku z realizacją tego Program, było do wykonania wiele dodatkowych zadań: Zorganizowano spotkania z pisarzami. Na spotkaniu z rodzicami przedstawiono tematykę wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży, przygotowano dla rodziców ulotki „Dlaczego warto czytać książki?”. Przygotowano i wyświetlano uczniom prezentacje multimedialne zachęcające do czytania. Były wystawki o nowościach w bibliotece szkolnej. Przeprowadzono akcję „Nauczyciele czytają dzieciom” oraz uczniowie czytają bajki przedszkolakom. W czasie spotkania z przedstawicielami Koła Emerytów z Chrzypska W. uczniowie zaprezentowali swoje ulubione książki a seniorzy opowiadali o książkach ze swojej młodości i zachęcali do czytania. Współpracowano z Biblioteką Publiczną w Chrzypsku Wielkim i z Biblioteką Pedagogiczną w Międzychodzie. W każdej klasie odbyły się zajęcia metodą projektu związane z czytaniem dodatkowych książek. Przykłady ciekawie zrealizowanych zadań z poszczególnych klas to: „Encyklopedia bohaterów bajek i baśni” wykonana w maju przez obecną klasę 4a i 4b; uczniowie z klasay 5b czytali cykl książek “Magiczne drzewo” i wykonali bardzo okazałe eksponaty do poszczególnych części tego cyklu; klasy pierwsze poznawały kraje europejskie i charakterystyczne dla tych krajów potrawy za pośrednictwem książki “Z piaskownicy w świat”; „Jakie zwierzęta żyją w Afryce?” to tytuł projektu zrealizowanego przez klasę 3a na podstawie książki „Afryka Kazika”; „Jakie było życie ludzi, którzy wnieśli znaczący wkład w historię ludzkości?” to projekt grupy uczniów z klasy 5 a na podstawie serii książek o znanych ludziach pt. „Nazywam się…”; natomiast pozostali uczniowie z tej klasy zastanawiali się „Czy zabawa w detektywów może być interesująca?” na podstawie serii książek pt. „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”; „Jak żył i tworzył Melchior Wańkowicz?” dowiedzieli się uczniowie z klasy 7 a na podstawie książki autobiograficznej „Ziele na kraterze”; natomiast „Czy zwierzęta mogą być przyjaciółmi człowieka” zastanawiali się uczniowie z klasy 2 a po przeczytaniu książki „Cukierku, ty łobuzie!” a ich koledzy z klasy 2b po przeczytaniu książki „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” rozmawiali o tym „Czy warto mieć marzenia?”. Pozostali uczniowie wykonywali plakaty lub prezentacje multimedialne. W grudniu, prace uczniów wyeksponowano na wystawie na górnym korytarzu, następnie najciekawsze eksponaty można było obejrzeć w Bibliotece Publicznej.
Zakupienie wielu nowości wpłynęło na podniesienie atrakcyjności biblioteki szkolnej i zwiększenie czytelnictwa. Młodsi uczniowie chętnie brali udział w realizowanych projektach czytelniczych. Rezultaty pracy uczniów (prezentacje multimedialne, ilustracje, plakaty) będą wykorzystane w następnych latach w celu propagowania czytelnictwa. W bibliotece mamy obecnie wszystkie tytuły lektur obowiązkowych i większość lektur uzupełniających.
Za całość odpowiedzialna była bibliotekarka Zyta Mijas, pomagali jej wychowawcy i pozostali nauczyciele.
Zobaczcie galerię zdjęć
Obchody 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Sierakowie
Dnia 08.01.2019 roku uczniowie naszej szkoły, sympatycy Stowarzyszenia Historycznego „ROTA”, wzięli udział w obchodach 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które odbyły się w Sierakowie. Są to uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum: Łukasz Musiał, Henryk Fabiś, Dominik Śródecki, Filip Borowczyk, Bartosz Chełminiak, Jakub Szczechowiak. Udział w imprezie zorganizował Michał Dziubiński.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „BAŚNIOWE POSTACIE TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI”
Stowarzyszenie Artystyczne „Drzewce 2002” po raz kolejny zorganizowało ciekawy konkurs plastyczny pt. „Baśniowe postacie twojej miejscowości”.
I miejsce w naszej szkole zdobyła uczennica klasy VA Joanna Perz.
II miejsce uczennica klasy VIB Weronika Bartkowiak.
III miejsce Dominika Baczyńska uczennica klasy VIIB.
Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VIIA Adrianna Nowak.
Asiu, Weroniko, Dominiko, Ado serdecznie Wam gratulujemy.
W połowie grudnia nastąpiło wręczenie nagród w Muzeum, mieszczące się w Zamku Opalińskich w Sierakowie.
Laureatki otrzymały wspaniałe nagrody, które mają służyć rozwijaniu plastycznych umiejętności.
Konkurs ogłosiła i zaprosiła do udziału wszystkich uczniów naszej szkoły nauczycielka plastyki p. Mirosława Lech.
POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ – KWILCZ 2018
W grudniu 2018r. odbył się Konkurs Piosenki Świątecznej w ramach Kwileckich Kolędziołek.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Zosia Urbańska z klasy VIA, Paweł Prędki z klasy VIA i Daria Sawala z klasy IVA.
Wszyscy nasi wokaliści pięknie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, eksponując swoją, bardzo ciekawą barwę głosu.
Każdy z uczestników konkursu w nagrodę otrzymał sympatycznego pluszaka.
III miejsce w III kategorii (IV - VIII SP) zdobyła 11 letnia Zosia Urbańska, która otrzymała kartę podarunkową w kwocie 50zł.
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał 11 letni Paweł Prędki, który w nagrodę otrzymał piłkę do siatkówki .
Podczas konkursu dodatkowo zaprezentował się Paweł Prędki w utworze „Kolorowe śnieżynki”. Utwór ten został napisany specjalnie dla niego. Kilka dni wcześniej Paweł nagrał go w studiu muzycznym. Pierwsza prezentacja utworu nastąpiła dwa dni przed konkursem na Placu Tylkowskiego w Kwilczu podczas strojenia choinki.
Zosiu, Pawełku, Dario dostarczyliście publiczności wiele fantastycznych, muzycznych wrażeń, dziękujemy Wam za to i gratulujemy.
Ponadto soliści mieli okazję zaprezentować się podczas Jarmarku Świątecznego na Targowisku w Chrzypsku Wielkim, jak również podczas Świątecznego Dnia w GOK-u zorganizowanego przez naszą szkołę.
Opiekunem artystycznym solistów była p. Mirosława Lech.
Świąteczny Dzień
Dnia 21 grudnia odbył się w naszej szkole Świąteczny Dzień. Podczas uroczystości w sali GOK uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju konkurencjach takich jak: konkurs na najpiękniejszą dekorację stołu wigilijnego, najładniejszą kartkę świąteczną czy jedzenie piernika zawieszonego na nitce. Poza tym uczniowie prezentowali na scenie życzenia oraz śpiewali kolędy i piosenki świąteczne nie tylko w języku polskim ale również w języku angielskim i niemieckim.
Zobacz galerię
Zwycięzcy i nagrody:
klasy 1-5 szkoły podstawowej: I miejsce klasa 5b ( voucher do kina do Wronek)
II miejsce klasa 5a ( klocki Lego)
III miejsce klasa 2a ( voucher na organizację klasowego ogniska)
Klasy 6-8 szkoły podstawowej oraz III gimnazjum :
I miejsce klasa III B gimnazjum ( voucher do kina do Wronek)
II miejsce klasa 7b ( tort)
III miejsce klasa 8b ( voucher na organizację klasowego ogniska)
Pozostałe klasy otrzymały nagrody pocieszenia w postaci słodyczy.
Za ufundowanie nagród dziękujemy następującym sponsorom: państwu Ewie i Krzysztofowi Dąbek, państwu Agnieszce i Jackowi Podolskim, panu Adamowi Brzezińskiemu z piekarni ABA z Sierakowa, państwu Grażynie i Bogdanowi Królik, państwu Marii i Tadeuszowi Pertek, państwu Agnieszce i Dariuszowi Szymańskim, Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, Urzędowi Gminy w Chrzypsku Wielkim oraz Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Chrzypsku Wielkim.
Całość zaplanowały i czuwały nad prawidłowym przebiegiem Panie Anna Mrozek i Beata Gogołek.
Działania Wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu” Otwarte Serca”
Dnia 7 i 8 grudnia 2018r. nasi Wolontariusze uczestniczyli w XV Ogólnopolskiej Świątecznej Zbiórce Żywności „ TAK POMAGAM” organizowanej przez Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. św. Wojciecha w Chrzypsku Wielkim. Młodzież chętnie bierze udział w tego typu pomocy biednym, często bezinteresownie poświęca swój czas innym.
Dnia 12.12.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystych obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Poznaniu. Wolontariusze brali udział w Gali Wolontariusz Roku oraz koncercie Kamila Bednarka. Celem wyjazdu było propagowanie postaw altruistycznych oraz integracja wolontariuszy z całego województwa.
Następną akcją Wolontariuszy była pomoc podczas Jarmarku Świątecznego. Młodzież rozdawała cukierki wśród społeczności lokalnej. Do Wolontariuszy przyłączyli się również Młodzieżowi Liderzy Zdrowia, którzy rozdawali jabłka, propagując zdrowe odżywianie się.
Nad działaniami młodzieży czuwała Lucyna Makówka- Pucek koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu „ Otwarte Serca” oraz koordynator programu zdrowotnego „ Trzymaj Formę!”.
Spotkanie się z panem Łukaszem Wierzbickim autorem książek dla dzieci i młodzieży
Dzieci z klas czwartych, piątych i trzeciej naszej szkoły, spotkały się z panem Łukaszem Wierzbickim autorem książek dla dzieci i młodzieży. Impreza odbyło się dnia 27 listopada 2018 roku. Spotkanie z pisarzem jest jednym z działań wykonywanych w naszej szkole w związku z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Autor opowiedziała uczniom o swojej twórczości, zaprezentowała swoje książki, pokazywał przedmioty związane ze swoją twórczością oraz zdjęcia, ilustracje i filmiki. Szczególnie zainteresowani tym spotkaniem byli uczniowie z klasy 3a, którzy przeczytali książkę „Afryka Kazika”. Uczniowie podziękowali panu Wierzbickiemu za miłe spotkanie.
Spotkanie z autorem książki „Afryka Kazika i „Dziadek i Niedźwiadek” zostało sfinansowane przez Bibliotekę Publiczną i GOK, z którą nasza szkoła współpracuje. Za realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole odpowiedzialna jest pani Zyta Mijas.
Hej , słyszysz???
Dnia 12.12.2018r. w naszej szkole odbyło się bezpłatne badanie przesiewowe słuchu wśród uczniów klas szóstych. Poprzedzone ono było prelekcją specjalistów. Program zdrowotny został zrealizowany dzięki współpracy z przedstawicielami Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu. Celem głównym podjętych działań było wczesne wykrywanie oraz prewencja czuciowo-nerwowa ubytków słuchu wśród młodzieży oraz zwiększenie świadomości na temat higieny słuchu i prawidłowych zachowań w tym względzie.
Koordynatorem programu była Lucyna Makówka – Pucek.
Wycieczka do Muzeum Czekolady w Poznaniu
Dnia 28.11.2018 klasa 8a i 8b wzięły udział w wycieczce do Muzeum Czekolady w Poznaniu.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się o historii kakao i czekolady, obejrzeli film o plantacjach kakaowca w Afryce i drodze czekolady z Afryki do Europy, spróbowali różnych rodzajów czekolad oraz stworzyli swoją własną tabliczkę czekolady.
Rozgrywki i sukcesy naszych sportowców
Dnia 23.11.2018 r. braliśmy udział w Mistrzostwach Powiatu w unihokeju dziewcząt, który odbywał się w Luboszu. W turnieju brały udział 4 szkolne zespoły: Kamionna, Chrzypsko Wielkie, Lubosz, Lutom.
Nasze dziewczęta po zaciętej rywalizacji zajęły 3 miejsce w powiecie, miejsce 1 Kamionna, miejsce 2 Lubosz. Skład drużyny dziewcząt: Zofia Urbańska, Oliwia Dąbek, Oliwia Śródecka, Małgorzata Surma, Amelia Kruszona, Joanna Szczechowiak, Zuzanna Stasińska, Weronika Bartkowiak, Marianna Lepsza.
Uczennice przygotował pan Paweł Kęsy.
W dniu 21.11.2018 roku obył się turniej szkolny unihokeja - szkoły podstawowej. Zgłosiły się 3 drużyny dziewcząt i 5 drużyn chłopców z klas IV-VI naszej szkoły. Frekwencja dopisała bo było aż 56 uczestników.
Wśród dziewcząt 1 miejsce zdobyła klasa VIa, 2 miejsce klasa VIb, a 3 miejsce klasa V.
Wśród chłopców 1 miejsce zdobyła klasa VIb, 2 miejsce klasa Va, a 3 miejsce klasa Vb.
Rozgrywki przygotowali i przeprowadzili: pan Paweł Kęsy i pan Marcin Kasprzak.
Dnia 24.11.2018r. odbył się Turniej Andrzejkowy piłki siatkowej, którego organizatorem był UKS „Pniewiak”. Naszą szkołę reprezentował zespół dziewcząt oraz chłopców. Wśród chłopaków rywalizowało 5 zespołów, a wśród dziewczyn 6 drużyn. Obydwie nasze reprezentacje zajęły zaszczytne 4 miejsca pomimo tego, że nasze drużyny to byli najmłodsi uczestnicy rywalizujący z dużo starszymi zawodnikami.
Uczniów do zawodów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego – pan Paweł Kęsy i pan Marcin Kasprzak.
Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej halowej
Dnia 15.11.2018r. odbyły się zawody o Mistrzostwo Powiatu w piłce nożnej halowej w Międzychodzie.
Uczestniczyło w turnieju 6 zespołów ze szkół naszego powiatu: Międzychód 1, Międzychód 2, Kamionna, Lubosz, Sieraków i Chrzypsko W.
Nasza drużyna piłkarska zajęła zaszczytne 2 miejsce w składzie : Kamil Sawala, Mateusz Piechowiak, Kacper Sawala, Jan Obrocki, Kacper Wesoły, Hubert Obara, Jakub Wojtal.
Uczniów przygotował do zawodów p. Paweł Kęsy.
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
Dnia 15 listopada 2018 obchodzony był Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu i z tej okazji na górnym korytarzu w Zespole Szkół w Chrzypsku Wielkim przygotowano gazetkę ścienną informującą uczniów o szkodliwości palenia tytoniu. Na monitorze TV była wyświetlana prezentacja przedstawiająca informacje na temat składników papierosów oraz skutkach palenia tytoniu. Ponadto uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej mieli za zadanie przygotować rysunki warzyw i owoców symbolizujących zdrowy styl życia, a uczniowie klas 7-8 oraz gimnazjum rysunki liści białych, szarych i czarnych symbolizujące życie osoby uzależnionej od tytoniu. Prace uczniów zostały wyeksponowane na górnym korytarzu w szkole.
Cała akcja związana ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu została przygotowana przez panią Mirosławę Lech i panią Annę Mrozek.
n
Narodowe Święto Niepodległości
W dniu 09.XI.2018r. odbył się uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na uroczystość przybyli: wójt pan Edmund Ziółek, przewodniczący Rady Gminy pan Mariusz Kamyszek, przewodniczący Komisji Oświatowo - Społecznej pan Paweł Banaszkiewicz, przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół pan Robert Misiołek, przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola pani Agnieszka Hellak, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pani Danuta Chuda, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasz Dom” pani Alicja Stecko, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej pani Maria Nowak, pani Genowefa Rożynek – prezes Ogniska Związku Podhalan z Międzychodu oraz członkini tego Związku pani Katarzyna Kędzierska, emerytowani pracownicy szkoły, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym, którą odprawił ksiądz proboszcz Marian Ciesielski. Po Eucharystii uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do GOK-u, gdzie uczestniczyli w uroczystej akademii.
O istocie tego święta i patriotyzmu kilka słów powiedział pan Edmund Ziółek, swój wiersz „Niepodległa” zaprezentowała pani Katarzyna Kędzierska. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas szóstych i siódmych szkoły podstawowej oraz klasy trzeciej gimnazjum. Przeprowadzili oni widzów przez okres rozbiorów i przypomnieli najważniejsze wydarzenia, dzięki którym Polacy odzyskali niepodległość. Uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne wykonane przez zespół wokalny, występy taneczne w wykonaniu zespołu tanecznego „Groszki”, piosenka „Nie idź mój synku na wojnę”, którą wykonała Daria Sawala oraz występ przedszkolaków, którzy zaprezentowali wiersz „Kto Ty jesteś?”.
Po uroczystym apelu uczniowie wraz z Dyrekcją oraz zaproszonymi gośćmi udali się na teren szkoły, gdzie posadzony został dąb, który ma upamiętnić 100-lecie powrotu Polski na mapy Europy i świata a także 17 lat współpracy naszej szkoły z Ogniskiem Związku Podhalan z Międzychody reprezentowanym dzisiaj przez panią Genowefę Rożynek, oraz panią Katarzynę Kędzierską. Pomysłodawczynią wsadzenia tego pięknego drzewka była pani Genowefa Rożynek a dąb przekazało nam Nadleśnictwo Międzychód.
Apel przygotował pan Michał Dziubiński, zespół taneczny przygotowała pani Małgorzata Kudlińska-Skrzypkowiak, zespół wokalny wystąpił pod kierownictwem pani Mirosławy Lech.
Zobacz galerię zdjęć
Pasowanie pierwszoklasistów
Dnia 26 października 2018r. odbyła się uroczystość Pasowania uczniów klas pierwszych w sali widowiskowej Gok-u. W uroczystości wzięli udział: pierwszoklasiści, Dyrekcja Szkoły, zaproszeni goście, rodzice pierwszoklasistów, uczniowie z klasy II i III. Pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowaną z wychowawcami inscenizację. Pani dyrektor Katharina Andrzejak dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów. Po uroczystym ślubowaniu mali bohaterowie zostali obdarowani dyplomami, upominkami i rożkami pełnymi słodkości, ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz „Lidlaki” – maskotki – ufundowane przez panią Agnieszkę Szymańską. Następnie uczniowie z klasy II i III zaprezentowali krótki program artystyczny. Na zakończenie wszyscy goście, rodzice oraz bohaterowie uroczystości zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Koordynatorem uroczystości była pani Katarzyna Igła, wychowawczyni klasy 1 b, pomagała jej wychowawczyni klasy 1 a pani Beata Gogołek oraz pozostali nauczyciele z edukacji wczesnoszkolnej.
Zobacz galerie zdjęć
XVIII Dzień Papieski
„Promieniowanie Ojcostwa” – to hasło Dnia Papieskiego, który już po raz osiemnasty obchodzony jest w Polsce i na całym świecie. Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych przypominane jest nauczanie Jana Pawła II. Tego dnia odbywa się również zbiórka na „żywy pomnik” Papieża – Polaka: stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Apel przygotowany przez pana Leszka Białasika odbył się w naszej szkole 15 października br. Wystąpiła młodzież gimnazjalna a dzieci ze szkoły podstawowej zaprezentowały pieśni związane z Janem Pawłem II.
Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 11.X.2018r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie, jak co roku, podziękowali nauczycielom za trud nauczania i wychowania.
Na uroczystość przybyli: wójt pan Edmund Ziółek, przewodniczący Rady Gminy pan Mariusz Kamyszek, przewodniczący Komisji Oświatowo - Społecznej pan Paweł Banaszkiewicz, przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół pan Robert Misiołek, przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola pani Agnieszka Hellak, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pani Danuta Chuda, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasz Dom” pani Alicja Stecko, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej pani Maria Nowak, emerytowani pracownicy szkoły, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.
Dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny wzbogacony występem koła wokalnego pod kierunkiem pani Mirosławy Lech oraz zespołu choreograficzno-tanecznego pani Małgorzaty Kudlińskiej-Skrzypkowiak. Każdy aktor włożył wiele serca, aby jego rola wypadła jak najlepiej. Występujących nagrodzono gromkimi brawami. Apel przygotowała pani Aleksandra Karpiewska.
Swój Jubileusz 35-lecia obchodziły pani Hanna Sułek i pani Mirosława Ludek, 30-lecie pracy mają: pani Dorota Korpik, pani Maria Ziółek oraz pani Stefania Dreger, 25-letni staż pracy miały: pani Zofia Brych, pani Beata Gogołek i pani Agnieszka Stołowska, natomiast swój jubileusz 20-lecia pracy obchodziły pani Sylwia Nowacka-Bernat i pani Romana Wodzińska oraz pani Arleta Wieczorek. Nagrodę Wójta Gminy otrzymały: pani Dorota Korpik, pani Katharina Andrzejak oraz pani Romana Wodzińska. Było także pożegnanie pani Krystyny Ruckiej, która w październiku przeszła na zasłużoną emeryturę.
Zobacz galerię zdjęć
Archiwum Aktualności